adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!
فیلتر های اعمال شده:
  جستجو:
  مرتب سازی بر اساس:
  • پنج ربات برتر توانبخشی 2022

   پنج ربات برتر توانبخشی 2022

   مدیرنس
   ۰۵ آذر ۱۴۰۱ 1950 0

   ربات‌ها راه‌حل‌های نوآورانه‌ای را برای توانبخشی ارائه می‌کنند و به همین دلیل به نظر می‌رسد کلیدی برای آینده فیزیوتراپی و ارتوپدی باشند. برخی از این دستگاه‌های پزشکی پیشگام در نمایشگاه مدیکا 2022 (MEDICA)، در دوسلدورف، آلمان به نمایش گذاشته شدند.

  • نحوه اجرای اینترنت اشیا در پزشکی

   نحوه اجرای اینترنت اشیا در پزشکی

   مدیرنس
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ 2405 0

   مجموع این دستگاه ها و سیستم هایی که در آن درگیر هستند، اینترنت اشیاء پزشکی (IoMT یا Internet of Medical Things) نامیده می شود. این تکنولوژی به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد و کل مجموعه حسگرها، نرم افزار پردازش داده ها و زیرساخت های ویژه را  تحت تاثیر قرار میدهد. اینترنت اشیا پزشکی به ارائه مراقبت بهتر به بیماران و همچنین بهینه سازی فرآیندهای کلینیکی و شاخص های مالی کمک می کند.

  • نسل آینده مولاژهای پزشکی با هوش مصنوعی

   نسل آینده مولاژهای پزشکی با هوش مصنوعی

   مدیرنس
   ۰۷ اسفند ۱۴۰۰ 2026 0

   این شرکت  یک شبیه ساز بیمار چند رشته ای پیشرفته به نام HAL S5301 را توسعه داده است. با توجه به فشار وارد شده به سیستم های مراقبت های بهداشتی ناشی از همه گیری کرونا، آموزش با ربات به پزشکان اجازه بیشتری میدهد تا به جای دانشجویان پزشکی روی بیماران خود تمرکز کنند و به کاهش خطر انتقال ویروس به کارکنان مراکز پزشکی و بیماران نیز کمک کند.

  • مانیتورینگ بدن بدون برق و باتری با پارچه های هوشمند

   مانیتورینگ بدن بدون برق و باتری با پارچه های هوشمند

   مدیرنس
   ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ 2061 0

   محققان دانشگاه پردو تکنیکی را برای ساخت لباس های هوشمند ابداع کرده اند که می تواند انرژی الکتریکی را از شبکه های Wi-Fi و امواج رادیویی محیط پیرامون خود بگیرد، این کار در یک فرآیند معروف به کوپلینگ تشدید مغناطیسی انجام میشود. سپس می توان از این نیرو برای تامین انرژی سیستم های الکتریکی روی پارچه از جمله مانیتورینگ سلامت استفاده کرد. پارچه ها آب گریز، قابل تنفس و کاملاً قابل شستشو در ماشین هستند و این ویژگی ها استفاده از آنها را در زندگی روزمره عملی می کند.

  • ساخت ایمپلنت های بسیار کوچک پزشکی با پرینت معکوس سه بعدی

   ساخت ایمپلنت های بسیار کوچک پزشکی با پرینت معکوس سه بعدی

   مدیرنس
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ 1638 0

   چاپ کردن بافت ها برای جایگزینی با نمونه های انسانی  یک زمینه بزرگ تحقیقاتی است و تیم های سراسر جهان تلاش میکنند تا ساختارهای پیچیده ای ایجاد کنند که به بهبود دوام ایمپلنت های چاپی کمک کند. بافت ها به طور طبیعی پیچیده هستند و در حال حاضر مواد بیومتریال چاپ شده به صورت سه بعدی، از نظر وضوح و پیچیدگی تا حدی خام میباشند.

  • درک بازوی رباتیک برای مغز امکان پذیر شد

   درک بازوی رباتیک برای مغز امکان پذیر شد

   مدیرنس
   ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ 4015 0

   اگر نتوانید اشیایی را که با آنها تعامل دارید احساس کنید ، استفاده از اندام دشوار میشود. تصور کنید بازوی شما کاملاً بی حس است درحالی که سعی در انجام یک کار ساده دارید.

  • شیلد درون بدنی در پرتو درمانی

   شیلد درون بدنی در پرتو درمانی

   مدیرنس
   ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 1647 0

   این سیستم در معرض تابش قرار گرفتن دهان در بیماران مبتلا به سرطان سر و گردن را تا 30٪ کاهش میدهد و همچنین در معرض تابش قرار گرفتن دستگاه گوارش در بیماران مبتلا به سرطان پروستات را تا 15٪ میکاهد.

  • اولین مچ بند دنیا برای اندازه گیری گلوکز خون

   اولین مچ بند دنیا برای اندازه گیری گلوکز خون

   مدیرنس
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ 1623 0

   با استفاده از این مچ بند، بیماران دیابتی نیازی به استفاده از سوزن و درد کشیدن به طور روزانه برای اندازه گیری قند خونشان را نخواهند داشت.تکنولوژی های به کار رفته در این مچ بند، مواد جدیدی برای طیف سنجی هستند تا یک طیف بهینه را از خود ساطع کنند و  به شدت به طیف مورد نظر حساس هستند.

  • بررسی چربی کبد با تصویر برداری جدید

   بررسی چربی کبد با تصویر برداری جدید

   مدیرنس
   ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ 1078 0

    این روش جدید که توسط محققان در دانشگاه توکیو ارائه شده است، به پزشکان اجازه می دهد تا بدون نیاز به بیوپسی محتوای چربی کبد را بررسی کنند. توزیع چربی در کبد می تواند اطلاعات زیادی را در مورد تشخیص بیماری های مرتبط با کبد چرب مثل سرطان در اختیار قرار بدهد.

  آخرین ویدیوها

  ویدیو های تجهیزات پزشکی

  آخرین مطالب

  مطالب تجهیزات پزشکی
  متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.