منوی اصلی

گزارش اختصاصی مدیرنس از نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا 2019

گزارش اختصاصی مدیرنس از نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا 2019

در نمایشگاه بین المللی مدیکا 2019، چه گذشت؟

این نمایشگاه در تاریخ 18 الی 21 نوامبر، 27 الی 30 آبان ماه سال 1398 در آلمان و شهر دوسلدورف به همت شرکت مثه دوسلدورف (messe düsseldorf)، برگزار شده است. بازار و تقاضا برای فناوری و محصولات پزشکی به طور فزاینده ای در سراسر جهان چالش برانگیز و رقابتی است. مدیکا (MEDICA) بزرگترین نمایشگاه پزشکی جهان و کمپامد (COMPAMED)، برترین نمایشگاه برای تولیدکنندگان تکنولوژی های پزشکی است. هر دوی این نمایشگاه ها در آلمان و شهر دوسلدورف برگزار میشود و بازدیدکنندگان میتوانند محصولات پزشکی برندهای برتر این حوزه را بطور یکجا ببینند. شعار نمایشگاه مدیکا این است: بخشی از شماره یک باشید یا "Be Part of the No. 1"

 ورودی نمایشگاه مدیکا

چند شرکت در نمایشگاه بین المللی مدیکا 2019 حضور داشتند؟

نمایشگاه مدیکا و کمپامد (MEDICA و COMPAMED)، پلتفرم یا بستر بازاری شماره یک برای تجارت بین المللی در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی هستند. این نمایشگاه ها در سال 2019، به مدت چهار روز در دوسلدورف برگزار شدند و حدود 5500 غرفه دار در مدیکا (MEDICA 2019) و نزدیک به 800 شرکت یا غرفه دار در کمپامد (COMPAMED 2019) رکورد جدیدی را در میزان مشارکت در نمایشگاه به ثبت رساندند.

چیزی که به ویژه از دیدگاه بسیاری از غرفه داران بین المللی مثبت به نظر میرسد، این واقعیت است که بیش از 90 درصد 121.000 بازدید کننده ، مسئولین کشورها هستند که دارای صلاحیت تصمیم گیری بوده و میتوانند قرارداد های رو به جلویی را به امضاء برسانند. دو سوم بازدید کنندگان از خارج آلمان می آیند و نماینده حدود 170 کشور جهان هستند.

هیئت های زیادی با تصمیم گیرندگان ارشد از مناطقی از جمله آسیا (مانند معاون نخست وزیر و وزیر امور تجارت تایلند)، آفریقای شمالی و آمریکای جنوبی در این درجه بالای بین المللی نقش داشته اند، که منافع صادرات بسیاری از تامین کنندگان را در بر میگیرد.

غرفه دانمارک در مدیکا 2019

پاویون کشور دانمارک در مدیکا 2019

 

پاویون کشور آرژانتین در مدیکا 2019

پاویون کشور آرژانتین در مدیکا 2019

 

در نمایشگاه دوسلدورف 2019 چه خبر بود؟

امسال در مدیکا 2019، به غرفه های مشترک ملی و بین المللی، فضای بیشتری در سالن های 15 تا 17 داده شد. تولیدکنندگان ابزارهای جراحی از سالن 13 (پارسال در سالن 13 بودند) به سالن های 10 و 11 منتقل شدند تا بتوانند با توجه به زمینه مشترکی که با تجهیزات اتاق عمل و پردازش تصویر دارند، به یکدیگر نزدیک تر باشند. از این قبیل ملاحظات در بزرگترین نمایشگاه تجهیزات پزشکی جهان یعنی مدیکا 2019 (MEDICA)، به وفور دیده میشود.

medica-hall-15-16-17

استارت آپ های پزشکی نمایشگاه مدیکا (سال 1398)

راه حل های فشرده، بهم پیوسته و بطور مصنوعی هوشمندانه پزشکی، برخی از نمونه های خاصی هستند که توسط شرکت های نوپا در پارک استارت آپ های مدیکا، رقابت اپلیکیشنی مدیکا و فروم های که با عنوان MEDICA CONNECTED HEALTHCARE برگزار میشود، ارائه میدهند و به احتمال فراوان ایده های خلاقانه آنها توجه سرمایه گذاران بالقوه و شرکای تجاری را به خود جلب میکند و سبب همکاری های موفقت آمیز برای ادامه کار خواهد شد.

استارت آپ پزشکی مدیکا 2019

در بخش نهایی هشتمین مسابقه اپلیکیشنی مدیکا که در سال 2019 برگزار شد، تیم سین فی نی (SynPhNe) از سنگاپور برنده بهترین اپلیکیشن پزشکی جهان شد. آنها اولین راه حل تحت شبکه و قابل حمل را ایجاد کردند که همزمان مغز و عضلات را با حرکت درمانی تمرین میدهد. این امر به افزایش استقلال عملکردی افراد دارای معلولیت کمک می کند، مانند افرادی که دچار سکته مغزی و یا جراحات متعدد شده اند.

app-competition مسابقه

کاربردهای فناوری چه در رباتیک و چه در راه حل های پزشکی اپلیکیشنی، بدون پیشرفت در هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (Mashie Learning) قادر به پیشرفت نیستند. به همین دلیل هوش مصنوعی، یادگیری عمیق و داده های بزرگ (Big Data) نیز مباحث مهمی در فروم های مدیکا 2019 میباشد، یکی از این فروم ها، MEDICA LABMED FORUM  یا فروم آزمایشگاهی مدیکا بود، که در آن استفاده عملی از هوش مصنوعی در پاتولوژی دیجیتالی بحث شد. این امر نوید بخش مزایای خاصی در تشخیص سرطان است.

مسابقه استارت آپ پزشکی

شرکت های ایرانی در نمایشگاه مدیکا 2019

در نمایشگاه امسال یعنی مدیکا 2019 (MEDICA 2019)، تعداد 5.500 کمپانی از سراسر جهان شرکت داشتند که از این تعداد، 19 شرکت از شهرهای مختلف ایران درحوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی حضور داشتند و محصولات و خدمات خود را ارائه دادند. همچنین به غرفه های مشترک ملی و بین المللی، فضای بیشتری در سالن های 15 تا 17 داده شد. تعدادی از شرکت های تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، بیمارستانی، دارویی یا دندانپزشکی ایرانی به دلیل مسائل مختلف ترجیح دادند در قالب غرفه های چسبیده به هم و در کنار هم در نمایشگاه شرکت نمایند. این 9 شرکت در قالب غرفه یا پاوین ایران به همت شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

پاویون ایران در مدیکا

پاویون ایران در نمایشگاه MEDICA 2019

در ابتدا به شرکت هایی که در غرفه ایران حضور داشتند میپردازیم و مختصری راجع به محصولات ارائه شده توسط آنها در نمایشگاه مدیکا 2019، بحث میکنیم. غرفه شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در سالن 15، غرفه F02،  دایر بوده است که در تصویر زیر میتوانید آن را مشاهده کنید. در ترتیب نام بردن اسامی شرکت ها، ارجحیت خاصی وجود ندارد.

سالن شماره 15 مدیکا

1-9_company-hallmap

شرکت آوان طب (AvanTeb JSC)، از شهر دزفول در نمایشگاه MEDICA 2019

به نوعی میتوان گفت این شرکت از سال 1369 فعالیتش را در زمینه تجهیزات پزشکی آغاز کرده و به اظهار خود شرکت، اولین دستگاه الکتروسرجری یا همان الکتروکوتر، توسط آوان طب در ایران ساخته شده است. همانطور که از فیلد تخصصی این شرکت مشخص است، در نمایشگاه مدیکا 2019 ، آوان طب به معرفی مدل های مختلف دستگاه های الکتروسرجری خود پرداخته است.

آوان طب اظهار کرده است دارای تکنولوژی ابلیشن هوشمند یا کوبلیشن (SMART Ablation یا Coblation)، بعد از کشور آمریکا است، یا به نوعی ایران دومین کشور دارای تکنولوژی کوبلیشن در دنیا هست.

 

شرکت اوسینا (AVECINNA COMPANY JSC)، از شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

شرکت اوسینا در سال ١٣٨٤ فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات پزشکی قلبی شروع کرده است. در نمایشگاه مدیکا 2019 شرکت اوسینا تجهیزات تولیدی خود، شامل سیستم تست ورزش قلبی، سیستم بازتوانی قلبی و دستگاه الکتروکاردیوگراف را ارائه داده است.

 

شرکت دارویی بهبان شیمی (Behbanshimi Pharmaceutical Company)، از شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

شرکت بهبان شیمی که با برند هایسپت (HISEPT)، شناخته میشود، در زمینه تولید محصولات و تکنولوژی های ضدعفونی و پاکسازی سطح و محیط در مراکز بهداشتی درمانی نظیر بیمارستان ها فعالیت میکند. شرکت بهبان شیمی، در نمایشگاه مدیکا محصولات زیر را ارائه کرده است.

بهبان شیمی

  • ضدعفونی کننده هایسپت (Hisept HandSterile): یک ضد عفونی کننده دست مبتنی بر الکل با فرمولاسیون خفیف برای استفاده مکرر و حرفه ای میباشد.
  • ضدعفونی کننده هایسپس رپید (Hisept Rapid): یک ضدعفونی کننده آماده برای استفاده، به عنوان ضد عفونی کننده سریع وسایل پزشکی و سطوح است.
  • ضدعفونی کننده هایسپس اینسترو (Hisept Instru): یک ماده ضد عفونی کننده مبتنی بر آمونیوم کواترنر است که برای ضد عفونی کننده ابزارهای مهم پزشکی و دندانپزشکی قبل از استریل سازی استفاده می شود.
  • ضدعفونی کننده هایسپس سپتو (Hisept SeptoSterile): یک ماده ضد عفونی کننده قوی برای تجهیزات پزشکی با قابلت استفاده مجدد، تجهیزات مراقبت از بیمار و وسایل حساس به گرما دندانپزشکی است.

 

شرکت کیتوتک یا کیفیت تولید تکاپو (ChitoTech Inc. kefiat toolid takapoo)، از شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

کیتوتک

شرکت کیتوتک (کیفیت تولید تکاپو)، در زمینه بیوپلیمرهای دریایی و کاربرد پزشکی آنها فعالیت میکند، این شرکت دارای پنج اختراع ثبت شده در اروپا و 22 اختراع ثبت شده در ایران است. کیتوتک محصولات تولیدی خود که در زمینه ترمیم زخم پیشرفته ، بندآورهای خونریزی و محلول های ضدعفونی کننده بر پایه نانو نقره میباشد را در نمایشگاه مدیکا 2019 ارائه کرده است.

شرکت دانش سلامت کوثر (Danesh Salamat Kowsar Co)، از شهر شیراز در نمایشگاه MEDICA 2019

شرکت دانش سلامت کوثر یکی از شرکت های برتر تولیدکننده ایمپلنت ارتوپدی در ایران است. این شرکت تولید کننده ایمپلنت های تروما نیز میباشد که همین محصولات را در نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 ارائه کرده است. نکته جالب در مورد شرکت دانش سلامت کوثر موقوفه بودن آن است! به این ترتیب که صاحبان سهام این شرکت در سال 1397، کل سهام این شرکت را وقف بیمارستان شهید رجایی شیراز، مرکز تحقیقات تروما استان فارس و کمک به بیماران بی بضاعت کرده اند.

شرکت دارودرمان سلفچگان (Darudarman Salafchegan co)، از شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در سال 1379 تاسیس شده و تولیدکننده محصولاتی در زمینه مراقبت های پوست و مو میباشد. در نمایشگاه مدیکا 2019، ضدعفونی کننده یا اسکراب جراحی با عنوان SURGICAL SCRUB را ارائه کرده است. این محصول برای ضدعفونی کردن دست ، اسکراب جراحی دست و پوست بیمار کاربرد دارد.

شرکت پارسیان مدیکال (Parsian Medical Co. Ltd)، از شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در سال 1385، در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و به طور خاص مانیتورینگ پزشکی فعالیت خود را آغاز نموده است. شرکت پارسیان طب پژوهش که با نام پارسیان مدیکال در بازار بین المللی شناخته میشود توانسته است اولین مانیتورینگ اورژانسی کشور را تولید نماید. پارسیان مدیکال در نمایشگاه مدیکا 2019، محصولات خود که در زمینه مانیتورینگ علائم حیاتی بیمار میباشد را ارائه داده است. محصولاتی نظیر پالس اکسیمتر رومیزی (Digital tabletop pulse oximeter)، پالس اکسیمتر دستی (Digital tabletop pulse oximeter)، دیجیتال کاپنوگرافی (Digital Capnography) و مانیتو علائم حیاتی.

شرکت پارسیان طب پژوهش توسط شرکتی که در کره جنوبی ثبت کرده است، صادرات در زمینه ساخت ماژول برای کمپانی های آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی را نیز اظهار دارد.

شرکت پارسیس (Parsiss Co)، از شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

شرکت پارسیس در زمینه سیستم های هدایت و ناوبری در جراحی های نورولوژی و یا گوش و حلق و بینی (ENT) فعالیت دارد. سیستم ناوبری جراحی پارسیس به جراح کمک می کند تا در جراحی هایی که ضایعه یا تومور تا حدودی غیرقابل دسترس و با توجه به بافت های اطراف آن در معرض خطر آن است ، جراح محل دقیق آن را پیدا کند تا بتواند آن را از طریق عمل جراحی خارج سازد. شرکت تجهیزات پزشکی پارسیس، در نمایشگاه مدیکا 2019، چهار محصول ناوبری OV4، COMPO، IV2 و DentoGuide را ارائه کرده است.

شرکت تجهیزات الکترونیک اکسون (tajhiz electronic exon (EXON) LLC)، از شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

شرکت تجهیزات پزشکی اکسون شرکتی دانش بنیان در زمینه تولید تجهیزات آرایشی و فیزیوتراپی میباشد. این شرکت در نمایشگاه مدیکا 2019، در گروه تجهیزات فیزوتراپی و گرما درمانی، تولیدات و تجهیزات خود شامل: دستگاه های پلاسما، کربوکسی تراپی، رادیوفراکانسی یا RF، تکار تراپی (tecar therapy یا ترکیب الکتروتراپی و دیاترمی)، شوک ویو (Shockwave) و لیزرهای پرتوان را ارائه کرده است.

این شرکت ها در غرفه بزرگی (F02) در سالن 15 به همت شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران دور هم جمع شده بودند. حال به معرفی مختصر 10 شرکت ایرانی دیگر که به طور مستقل در نمایشگاه مدیکا 2019 حضور داشتند، میپردازیم.

شرکت داده گستران دنا (D.G. Dena Coاز شهر شیراز در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در نمایشگاه مدیکا 2019، در سالن شماره 10 و غرفه D08، حضور داشته است. شرکت داده گستران دنا در سال 1378 در زمینه تجهیزات پزشکی و به طور خاص طراحي و توليد سيستم هاي الکترونيک پزشکي به ثبت رسیده است. داده گستران دنا اظهار دارد که برای اولین بار در ایران دستگاه های پمپ دسفرال (Desferal pump) و سوزاننده سر سوزن (needlyzer) را طراحی و تولید کرده است.

سالن شرکت دنا

غرفه شرکت دنا در مدیکا

از جمله محصولاتی که شرکت داده گستران دنا در نمایشگاه مدیکا 2019 (MEDICA 2019) ارائه کرده است، میتوان به سیستم مدیریت هموروئید (Hemorrhoid Management System)، دستگاه های تست ورزش، سیستم های الکتروکادیوگرام از راه دور (Tele-Cardiology System) و الکترودهای یکبار مصرف الکتروسرجری اشاره کرد.

در مورد پمپ دسفرال خاطر نشان میشود که این پمپ درواقع داروی دسفرال یا دسفریواکسامین (Deferoxamine) را با دوز مناسب به بدن تزریق میکند، دسفرال با آهن ترکیب شده و باعث دفع آهن اضافی از بدن در بیمارانی که واحدهای خونی دریافت کرده اند میشود.

 

شرکت فنی مهندسی فناوران مهرگان جاوید (Fanavaran Mehregan Javid Engineeringاز شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در نمایشگاه MEDICA 2019، در سالن شماره 13 و غرفه E08، حضور داشته است. شرکت فناوران مهرگان جاوید، نمایده انحصاری کمپانی های بزرگ دنیا از جمله آنبانددکر(Unbounded Care) کره جنوبی که محصولاتی نظیر مسواک های طلا، زغال، جلبک و سنگ یشم تولید میکند و همچنین شرکت اکی مد (OK MED) تولید کننده اره و دریل‌های جراحی ارتوپدی میباشد.

فناوران مهرگان جاوید در مدیکا 2019

مدیکا 2019

در نمایشگاه مدیکا 2019، این شرکت محصولات و تجهیزات اتاق عمل نظیر ابزارهای جراحی خود را ارائه کرده است. در غرفه فناوران دو شرکت بجینگ ای کی (Beijing AK Medical) و شانگهای ارتو کینگ (Shanghai Ortho King Medical Device Co) نیز حضور داشتند، که در زمینه ارتوپدی، ابزارهای نورولوژی و تجهیزات اتاق عمل فعالیت میکنند.

  

شرکت پارسیان طب زمان (Parsian Teb Zaman Engineering Coاز شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی فعال بوده و در سال 1388 تاسیس شده است. شرکت مهندسی پارسیان طب توانسته دستگاه ای اس آی آنالایزر ، بیلی روبین متر و کمی لومینسانس نیمه اتوماتیک را در ایران با دانش بومی تولید کند. محصولات ارائه شده این شرکت در نمایشگاه دوسلدورف (مدیکا 2019) شامل: بیلی روبین متر (Bilirubinometer Model:BRM-7000 Plus)، ای اس آی آنالایزر (ESR Analyzer Model: Sedimex)، کمی لومینسانس (Chemiluminescence Model: Lumex) میباشد. شرکت پارسیان طب زمان در نمایشگاه MEDICA 2019، در سالن شماره 1 و غرفه H65، حضور داشته است.

 

 

شرکت پیشتاز طب زمان (Pishtaz Teb Zaman Diagnosticsاز شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در حوزه‌ی زیست فناوری فعال بوده و در سال 1377 فعالیت خود را شروع کرده است. شرکت پیشتاز طب زمان بزرگ‌ترین واحد تولید محصولات آزمایشگاهی تشخیصی ایران را دارد که دارای 40 محصول شامل: انواع کیت‌های تشخیص مارکرهای سرطانی، بیماری های عفونی، هورمونی و بیش از پنج نوع کیت بیوشیمی است. این شرکت در نمایشگاه MEDICA 2019، در سالن شماره 3 و غرفه J44، حضور داشته است.

 

شرکت پویندگان راه سعادت (Pooyandegan Rah Saadat Coاز شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

اگر دستی بر آتش بازار تجهیزات پزشکی داشته باشید، قطعا با پویندگان راه سعادت آشنا هستید. این شرکت در سال 1377، تاسیس شده و در زمینه های مانيتور علائم حياتي بيمار، سانترال مرکزی، الکتروکارديوگراف، ارسال علائم حياتي وایرلس در ماموریت های اورژانسی، تجهيزات پوششي هوشمند و سيستم ونتيلاتور کمپرسوري فعالیت میکند. پویندگان راه سعادت در نمایشگاه MEDICA 2019 ، آلمان در سالن شماره 11 و غرفه D12، حضور داشته و نماینده دو شرکت مهندسی فرافن و پویندگان پزشکی پردیس بوده است.

 

 

 

شرکت پویندگان پزشکی پردیس (Pooyandegan Pezeshki Pardis-3P Ltdاز استان گلستان در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در نمایشگاه MEDICA 2019 ، آلمان در سالن شماره 11 و غرفه D12، حضور داشته است. شایان توجه است که غرفه شرکت تری پی (3P) یا همان پویندگان پزشکی پردیس در نمایشگاه مدیکا 2019 ، به صورت مشترک با شرکت پویندگان راه سعادت بوده است. شرکت پویندگان پزشکی پردیس در سال 1385 در استان گلستان تاسیس شده و در حوزه تولید ایمپلت های ارتوپدی مطابق با استاندارد های جهانی فعالیت میکند.

 

شرکت مهندسی فرافن (Farafan Engineering Coاز شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در زمینه تولید محصولات، اسپیرومتری، تخت های جراحی اتاق عمل، چراغ های جراحی، تخت های ویژه و زنان زایمان در بیمارستان، پمپ های سرنگ، پالس اکسیمتر و پزشکی از راه دور فعالیت دارد. شرکت مهندسی فرافن در نمایشگاه MEDICA 2019، در سالن شماره 11 و غرفه D12، حضور داشته است. شایان توجه است که غرفه شرکت مهندسی فرافن، به صورت مشترک با شرکت پویندگان راه سعادت بوده است. محصولات ارائه شده این شرکت در نمایشگاه دوسلدورف (مدیکا 2019) شامل: چراغ های جراحی و تخت های اتاق عمل (الکتروهیدرولیکی، مکانیکی و زنان زایمان) میباشد.

 

شرکت سینا حمدآریا (Sina Hamd Aria SSKاز شهر تبریز در نمایشگاه MEDICA 2019

یکی دیگر از شرکت های بنام در حوزه تجهیزات هتلینگ و بیمارستانی بدون تردید شرکت سینا حمد آریا است که در نمایشگاه MEDICA 2019 ، آلمان در سالن شماره 14 و غرفه A08، حضور داشته است. این شرکت محصولات خود را که انواع مختلف تخت های بیمارستانی از تخت های مراقبت ویژه گرفته تا تخت های بستری و برانکارد و تجهیزات جانبی آن ها را در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته است. پیشینه شرکت سینا حمد آریا 50 سال تجربه در خود دارد.

غرفه سینا حمد آریا در مدیکا 2019

غرفه سینا حمد آریا در مدیکا 2019

شرکت توسان (Tosan Coاز شهر تهران در نمایشگاه MEDICA 2019

این شرکت در سال 1362، تاسیس شده و در زمینه تولید تجهیزات مخصوص و سیستم های احیا نوزاد فعالیت میکند. محصولات امروزه شرکت توسان شامل: انکوباتور، سیستم های احیا نوزاد، فتوتراپی خانگی و اینتنزیو، کات نوزاد، هود اکسیژن (Oxyhood)، و هد هلدر میباشد.

توسان در نمایشگاه MEDICA 2019 ، آلمان در سالن شماره 15 و غرفه F34، حضور داشته است.

غرفه توسان در مدیکا 2019

غرفه توسان در مدیکا 2019

 


منبع محتوا : اختصاصی مدیرنس

نظرات کاربران

    جدیدترین محصولات

    شرکت های تجهیزات پزشکی

    متشکریم، نظر شما ثبت شد