منوی اصلی

شرکت های برتر بازار تجهیزات پزشکی جهان

هفت شرکت برتر بازار تجهیزات پزشکی جهان از لحاظ درآمد در سال 2018  

 1- مدترونیک (Medtronic)

درآمد در سال :30 میلیارد دلار

medtronic

شرکت مدترونیک (Medtronic) در صدر لیست پردرآمدترین شرکت های تجهیزات پزشکی تا سال 2018  در جهان است. این شرکت در سال 2017 درآمد قابل توجه ای نزدیک به 30 میلیارد دلار داشته است. درآمد مدترونیک در مقایسه با آمارهای سال 2016، سه درصد افزایش داشته و گزارش داده که این افزایش ناشی از رشد متعادل و متنوع در همه گروه ها و مناطق است. البته بخشی از این افزایش درآمد ناشی از تثبیت خرید کمپانی کاویدین (Covidien) میباشد.

 

2- شرکت جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson)

درآمد در سال :26.6 میلیارد دلار

johnson-and-johnson

دومین شرکت برتر در لیست پردرآمدترین شرکت ها در زمینه تجهیزات پزشکی، شرکت دپای سینس (DePuy Synthes) است که دارای تجهیزات پزشکی جانسون و جانسون میباشد. این شرکت 26.6 میلیارد دلار در سال 2017 درآمد داشته است. جانسون اند جانسون محصولاتی را در زمینه های مختلف درمان شامل ارتوپدی، قلب و عروق، دیابت، جراحی و مراقبت از چشم تولید میکند. فروش دستگاه های پزشکی این شرکت در سراسر جهان نزدیک به شش درصد در سال 2017 افزایش داشته و بیشترین این افزایش در شاخه های جراحی چشم، درمان زخم، جراحی بیولوژیک و الکتروفیزیولوژی اتقاق افتاده است.

 

3- شرکت فرسنیوس (Fresenius)

درآمد در سال :20.7 میلیارد دلار

fresenius_medical_care

 

شرکت مراقبت های پزشکی فرسنیوس (Fresenius)، گزارش داده که در پایان سال 2017، درآمد سالانه اش به مقدار نه درصد افزایش یافته است. شرکت فرسنیوس، 20.7 میلیارد دلار در سال 2017 درآمد داشته است. این شرکت همچنین در بخش های کلیدی خود شامل: بخش خدمات دیالیز (بیش از 5 درصد)، بخش محصولات مراقبت بهداشتی (بیش از 7 درصد) و بخش هماهنگی (بیش از 36 درصد) و بازارهای کلیدی و عمده خود : آمریکای شمالی (بیش از 9 درصد)، اروپا، خاورمیانه و آفریقا (بیش از 6 درصد)، آمریکای لاتین (بیش از 15 درصد) و آسیا و اقیانوسیه (بیش از 13 درصد) رشد داشته است.

افزایش و رشد درآمد شرکت فرسنیوس به دلیل فروش بالای دیالیزرها، ماشین آلات و محصولات دیالیز صفاقی میباشد. البته بخشی از این افزایش درآمد ناشی از مالکیت بیمارستان های کورا (Cura Day Hospitals) در آوریل 2017 است.

 

4- شرکت مراقب سلامتی فیلیپس (Philips Healthcare)

درآمد در سال :20.7 میلیارد دلار

philips Healthcare

چهارمین شرکت برتر در لیست پردرآمدترین شرکت ها در زمینه تجهیزات پزشکی، شرکت دپای فیلیپس بخش مراقبت های سلامتی (Philips Healthcare) میباشد. این شرکت، 20.7 میلیارد دلار در سال درآمد داشته است. شرکت فیلیپس در سال 2017 رشد متوسط ولی پایدار دو درصدی داشته است. شرکت فن آوری پزشکی، یکی از شرکت های چند ملیتی فیلیپس است و از لحاظ داشتن فن آوری در زمینه تکنولوژی های پزشکی در نوع خود پیشتاز است. . بخش تشخیصی شرکت در سال 2017 بسیار موفق بوده است و توانسته سهم خود در بازار چین و هند را افزایش دهد و همچنین بخش آسیب شناسی دیجیتال نیز رشد سریعی را در این سال تجربه نموده است. فیلیپس در سال 2017 اقدامات استراتژیکی به منظور تقویت موقعیت خود در بازار مانند خرید شرکت اسپکترینیکس(Spectranics) انجام داده است.

 

5- شرکت مراقب سلامتی جنرال الکتریک (GE Healthcare)

درآمد در سال :19.1 میلیارد دلار

ge_healthcare

شرکت جی ای در رده پنجم از پردرآمدترین شرکت های تجهیزات پزشکی قرار دارد. این شرکت رشد قابل توجه و پایدار پنج درصدی در درآمد سالانه خود داشته و توانسته درآمد خود را از 18.3 میلیارد دلار در سال 2016 به 19.1 میلیارد دلار در سال 2017 برساند. شرکت مراقب سلامتی جنرال الکتریک که دستگاه های پزشکی تولید میکند در واقع یک شرکت زیرمجموعه از شرکت اصلی جنرال الکتریک (General Electric) است که به طور کلی در سال 2017 عملکرد خوبی نداشته، در حالی که بخش بهداشت و درمان آن یکی از معدود بخش های موفق آن بوده است. این رشد ذکر شده مرتبط با بازارهای در حال ظهور مانند جنوب شرق آسیا و آمریکای لاتین و افزایش فروش سیستم های بهداشت و درمان و محصولات تصویربرداری، به ویژه ماموگرافی و CT (توموگرافی کامپیوتری) میباشد. شرکت جی ای درصدد است تا با سرمایه گذاری در پلتفرم های پزشکی و راه حل های هوش مصنوعی بسیار قدرتمند شود.

 

6- شرکت مراقب سلامتی زیمنس (Siemens Healthineers)

درآمد در سال :16.5 میلیارد دلار

siemens_healthineers

 

شاخه بهداشت درمان شرکت زیمنس در واقع یک زیرمجموعه در زمینه فن آوری های پزشکی از مجموعه شرکت های اتوماسیون و الکتریکی زیمنس آلمان است. زیمنس، 16.5 میلیارد دلار در سال درآمد داشته است. این شرکت، تجهیزات پزشکی و فن آوری های مربوطه را برای طیف وسیعی از زمینه های درمانی توسعه میدهد، البته تمرکز ویژه زیمنس بر روی تصویربرداری و تشخیص پزشکی میباشد. این شرکت در سال 2017 رشد متوسط دو درصدی در درآمد نسبت به سال 2016 در صورت های مالی خود نشان میدهد. اما رشد قابل توجهی در اروپا، آفریقا و خاورمیانه داشته است. افزایش درآمد زیمنس در این سال بیشتر متوجه رشد فروش در بخش تصویربرداری تشخیصی این شرکت بوده است.

 

7- شرکت کاردینال (Cardinal Health)

درآمد در سال :13.5 میلیارد دلار

Cardinal Health

شرکت تجهیزات پزشکی چند ملیتی کاردینال، دارای یک بخش پیشرفته و در حال رشد تجهیزات پزشکی است که در سال 2017 با افزایش نه درصدی درآمد مواجه شده است. شرکت کاردینال هلث، 13.5 میلیارد دلار در سال درآمد داشته است. این شرکت محصولات مراقبت از زخم، تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات جراحی و تجهیزات مراقبت در منزل را به بیش از 100 کشور در سراسر جهان عرضه می کند. کاردینال این رشد را پس از موفقیت چشم گیر در محصولات توانبخشی و محصولات مارک کوردیس (Cordis) بدست می آورد.

ترجمه و تدوین: علیرضا فرهام


منبع محتوا : proclinical.com

  • برچسب ها:
نظرات کاربران
برگشت به بالا

آخرین مطالب

آخرین مطالب را در اینجا ببینید

متشکریم، نظر شما ثبت شد