adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!

نمایشگاه بین المللی ایران هلث سال 1401

نمایشگاه بین المللی ایران هلث سال 1401
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • ۰
  • ۵۲۹۷

تقریبا سه سال پیش در بهمن ماه 1398 بود که خبرهایی از چین به دنیا مخابره میشد و خبر از ظهور یک ویروس جدید و بسیار مسری و کشنده داشت. در همین میان کمتر کسی این خبرها و خطراتی که ممکن بود مردم جهان را تهدید کند جدی میگرفت. زندگی به روال طبیعی خود جریان داشت و خبر برگزاری نمایشگاه ایران هلث در خردادماه سال 1399 نیز در همین روزها بود که اعلام شد. اما رفته رفته این ویروس به پاندمی یا همه گیری تبدیل شد و به کشور ما نیز نفوذ کرد.

بسیاری از کسب و کارهای فیزیکی جهت مقابله با کرونا تعطیل و برگزاری نمایشگاه ها نیز به تعویق افتاد. چندماهی از همه گیری ویروس کرونا میگذشت و ما هنوز درکی مشخصی از زمان پایان این همه گیری نداشتیم، دوره بیست و سوم نمایشگاه ایران هلث هم مانند سایر نمایشگاه ها به تعویق افتاد و مسئولان برگزاری، تاریخ آن را نیمه دوم سال 1399 اعلام کردند، ولی متاسفانه همه گیری بیشتر شد و تعطیلی های گسترده برای محافظت از جان میلیون ها ایرانی در نظر گرفته شد. حال سئوال این است که آیا دوره بیست و سوم ایران هلث برگزار میشود یا خیر.

آیا نمایشگاه ایران هلث سال 1401 برگزار میشود؟

جواب این سوال بعد از دوسال و اندی که برگزاری ایران هلث به تعویق افتاده بود یک کلمه است: بله. همانطور که در ادامه صفحه میخوانید در دوسال گذشته علی رغم تلاش های فراوان برای برگزاری این رویداد مهم در صنعت تجهیزات پزشکی کشور به علت شیوع کرونا و رعایت فاصه گذاری اجتماعی برگزار نشد. اما دوره بیست و سوم نمایشگاه امسال به طور قطعی برگزار میشود و زمان برگزاری آن سوم الی ششم خردادماه سال 1401 میباشد. باتوجه به تعطیلی دوساله این نمایشگاه انتظار میرود ایران هلث سال 1401 از استقبال خوبی برخوردار شود و فعالان این حوزه از این رویداد مهم بازدید کنند.

آیا نمایشگاه ایران هلث سال 1400 در کرونا برگزار شد؟

همانند سایر دوره های برگزاری نمایشگاه ایران هلث که آگهی پیش ثبت نام آن در سه ماهه چهارم سال حدود همین بهمن ماه منتشر میشود امسال (1399) نیز این آگهی منتشر شده، با این تفاوت که سایه سنگین همه گیری کرونا هنوز از جهان رخت برنبسته است. سوالی که ذهن شرکت های تجهیزات پزشکی، دانشجویان و علاقمندان این حوزه را درگیر کرده این است که آیا این نمایشگاه با وجود کرونا برگزار میشود یا خیر؟!

برای پاسخ به این سوال نیاز است که به رویکرد کشور در واکسیناسیون و قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا توجه کنیم، تنها در این صورت است که احتمال وقوع موج های جدید و خطرناک ابتلا به کرونا کم میشود و حتی به صفر میرسد. به گفته دکتر مصطفی قانعی رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، زمستان امسال که کمتر از دو ماه از آن باقی مانده کادر درمان و جانبازان و معلولان واکسینه میشوند، سپس در بهار افراد بالای 65 سال و بیماران زمینه ای واکسن دریافت میکنند و فاز عمومی واکسیناسیون نیز احتمالا از مرداد 1400 آغاز میشود. 

خاطر نشان میشود که در زمان نگارش این مقاله، برخی از نمایشگاه های تخصصی مجوز برگزاری با رعایت پروتکل های وزارت بهداشت را دریافت کرده و نمایشگاه های خود را نیز برگزار کردند. اگرچه تعداد مخاطبان و غرفه داران آنها به نسبت سال های گذشته بسیار کمتر بوده است. 
با توجه به شروع احتمالی واکسیناسیون در کشور و سابقه درخشان ایران در واکسیناسیون سراسری، پیش بینی میشد که به احتمال زیاد مشکلی در برگزاری نمایشگاه از جانب وزارت بهداشت وجود نداشته باشد و دوره بیست و سوم ایران هلث در خرداد ماه سال آینده برگزار گردد. ولی با توجه به بی تدبیری های صورت گرفته و شیوع موج چهارم کرونا این نمایشگاه در خرداد برگزار نمیشود و تاریخ آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

با توجه به همه گیری کرونا و ادامه داشتن این بیماری حداقل برای یکسال آینده، نقش شرکت هایی که در زمینه تجهیزات و ملزومات پزشکی مبارزه با کرونا و پیشگیری از آن فعالیت میکنند بدون شک در نمایشگاه ایران هلث 1400 پررنگ خواهد بود.

مکمل نمایشگاه های فیزیکی تجهیزات پزشکی

دیجیتال سازی اطلاعات و دیده شده در فضای اینترنت راه حل دنیای مدرن است، شاید در دهه های گذشته تنها حضور در نمایشگاه های فیزیکی برای دیده شدن در یک صنعت کافی بود ولی امروزه فضای کسب و کار فضایی کاملا دیجیتال است و در آینده دیجیتالی تر نیز خواهد شد. در اینجا است که مدیرنس با راه اندازی حرفه ای ترین نمایشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی کشور به عنوان مکملی برای نمایشگاه های فیزیکی، میکوشد تا برندسازی شرکت ها را تقویت کند و فضای رقابتی پایداری را برای شرکت های تجهیزات پزشکی با کمترین هزینه مالی و نیروی انسانی فراهم آورد.

برای دیده شدن همیشه راه آنلاینی هم هست...

اطلاعات برگزاری ایران هلث 1400:

نمایشگاه بین المللی ایران هلث عموما در اوایل هر سال در بهار در تهران و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار میشود. تاریخ برگزاری ایران هلث سال 1400 یا ایران هلث 2021 (IranHealth 2021)، برابر است با 06 الی 09 خردادماه سال 1400 می باشد.
تاریخ شروع نمایشگاه : پنجشنبه ششم خرداد سال 1400 یا (06/03/1400)
تاریخ پایان نمایشگاه : یکشنبه نهم خرداد سال 1400 یا (09/03/1400)
محل برگزاری ایران هلث 23: محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
نوع نمایشگاه: داخلی
برگزارکننده: صنايع نمايشگاهي آواي موفق ايرانيان
تلفن تماس برگزارکننده: ٢٢٧١١٣٤٤-021 
شرکت های تجهیزات پزشکی که تمایل به حضور در نمایشگاه ایران هلث در سال 1400 را دارند میتوانند از طریق لینک ثبت نام از طریق سایت نمایشگاه اقدام نمایند. در صورت تمایل به حضور در نمایشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی نیز میتوانید از طریق فرم ثبت نام نمایشگاه آنلاین اقدام نماید، همکاران ما در مدیرنس اطلاعات شما را بررسی کرده و با شما تماس میگیرند. اگر در این زمینه سوالی داشتید، میتوانید جهت مشاوره با شماره ذیل تماس بگیرید.

تلفن تماس جهت مشاوره : 33830-028 و 33248139-028

تصاویر نمایشگاه ایران هلث

تصویر نمایشگاه ایران هلث 1400

تصاویر دورهای گذشته و حضور شرکت های مختلف در نمایشگاه ایران هلث را میتوانید در گالری تصاویر ایران هلث مشاهده کنید.

ویدیوهای نمایشگاه ایران هلث

گزارش های گرفته شده از شرکت هایی که در دوره های گذشته ایران هلث حضور داشتند را میتوانید در قسمت ویدیوهای نمایشگاه داخلی مشاهده کنید. یکی از گزارش های نمایشگاه سال گذشته در ذیل آورده شده است.

نقشه نمایشگاه

در این بخش تصویر نقشه نمایشگاه را مشاهده میکنید(بزرگراه چمران محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ). تصویر پلان های داخلی نمایشگاه در تاریخی که این گزارش مکتوب میشود هنوز منتشر نشده است.

نقشه ایران هلث 1400

هزینه اجاره غرفه در نمایشگاه ایران هلث 1400

1- نمایش کالا با برند یا نام ایرانی ،توسط واحد های تولیدی صنعتی دارای پروانه بهره برداری و گواهی فعالیت صنعتی، کارت شناسائی کارگاه معتبر و یا واحد تولیدی صنفی دارای پروانه صنفی تولیدی، که در داخل و یا مناطق آزاد تجاری و یا ویژه اقتصادی تولید و ارائه می گردند، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
2- نمایش کالا با برند یا نام ایرانی که در داخل تولید و تحت لیسانس و یا محصول مشترك کشورهای خارجی معرفی میگردد مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی میباشد.
3-  نمایش کالا با برند خارجی که بر اساس سرمایه گذاری مشترك شرکت های ایرانی و خارجی در ایران تولید و دارای مجوز از وزارت امور اقتصادی و دارائی و مصوبه هیات دولت می باشد، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
4-  نمایش نمونه کالای خارجی بمنظور مقایسه با کالای داخل ،توسط واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری ازمراجع ذیربط، در صورت تجمیع نمونه در حداقل فضا (به تناسب نوع و ابعاد نمونه) و عدم اقدام به بازاریابی، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
5- نمایش ماشین آلات خارجی صرفا بعنوان ابزار کار در ارتباط با نمایش نوع فعالیت، توسط واحدهای تولیدی، به شرط پوشاندن برند خارجی و عدم تبلیغ آن، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
6- معرفی خلاقیت های فنی ، نرم افزاری، اتوماسیون، درصورت عدم تبلیغ شرکت های خارجی بصورت پوستر، بروشور، کالا و ... مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی میباشد.
7- مشارکت اتاقهای مشترك بازرگانی ایران و سایر کشورها، صرفا بدون ارائه کالا ، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
8- مشارکت شرکت های عرضه کننده خدمات مشاوره ای ،پیمانکاری طرح و اجرا، طراحی سیستم و موارد مشابه صرفاً بدون ارائه کالا و یا هرگونه تبلیغ برند خارجی، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.  در غیراینصورت مشمول پرداخت هزینه بصورت 30 درصد ارزی و 70 درصد ریالی خواهد بود.
9- مشارکت آژانس های مسافرتی و گردشگری در صورت عدم تبلیغ نمایندگی خارجی، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
10- مشارکت نشریات داخلی اعم از روزنامه، مجله، بولتن، ویژه نامه ، آگهی نامه و امثالهم که با تبلیغ توامان شرکت های داخلی و خارجی منتشر می گردند، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد. بدیهی است تبلیغ برند یا نمایندگی شرکت های خارجی در غرفه تخصیص یافته به نشریات (از طریق نصب بنر، پخش فیلم، توزیع سی دی، کاتالوگ و بروشور مستقل خارجی و ... ) ممنوع می باشد.
11- معرفی خدمات پس از فروش کالاهای خارجی در جهت رفاه مصرف کننده توسط نمایندگان مجاز داخلی با ارائه پروانه صنفی و معرفی نامه کتبی از شرکت مربوطه و با رعایت عدم ارائه کالا و قطعات منفصله ، مشمول پرداخت هزینه بصورت 30 درصد ارزی و 70 درصد ریالی می باشد.
12- محصولات خارجی وارد شده در کشور بصورت فله که پس از بسته بندی و یا مخلوط با کالای ایرانی (با هر نام یا برند ایرانی و با درج یا عدم درج تحت لیسانس)، توسط مشارکت کننده داخلی به نمایش گذاشته می شود ، به میزان فضای اشغال شده، مشمول پرداخت هزینه بصورت 70 درصد ارزی و 30 درصد ریالی می باشد.
13- شرکت های تولیدی ایرانی که محصولات با برند های خارجی تولید می نمایند چنانچه دارای پروانه ساخت و بهره برداری وزارت صنعت ،معدن و تجارت باشند بصورت ریالی محسابه گردد.
14- تخصیص فضا به نمایندگی های بازاریابی و فروش نمایشگاههای خارجی ، در صورت ارائه تفاهمنامه با مجری داخلی ، مشمول پرداخت هزینه بصورت 30 درصد ارزی و 70 درصد ریالی می باشد.در غیر اینصورت مشمول پرداخت هزینه بصورت 100 درصد ارزی خواهد بود.
15- مشارکت کننده بخش غرف ریالی صرفاً مجاز به ارائه و تبلیغ کالا، خدمات و فعالیت خود با نام ایرانی می باشد و در صورت عدم رعایت موضوع مشمول پرداخت هزینه بصورت 100 درصد ارزی می باشد.
16- نمایش کالایی که مستقیما در خارج از کشور تولید شده ، مشمول پرداخت هزینه بصورت ارزی می باشد.
17- تبلیغ واردات کالا به هر نحو و عرضه بروشور، فیلم، عکس، کاتالوگ، بنر و موارد مشابه در رابطه با تبلیغ کالا و یا شرکت های خارجی، مشمول پرداخت هزینه بصورت ارزی می باشد.
18- تبلیغ نمایندگی انحصاری و رسمی شرکتهای خارجی به هرصورت مشمول پرداخت هزینه ها به صورت ارزی میباشد ضمناً شرکتهایی که نمایندگی انحصاری یک یا چند شرکت خارجی را عهده دار می باشند باید گواهی نمایندگی خود را که به تأیید شرکت خارجی اصلی رسیده است به هنگام ثبت نام به برگزارکننده ارائه دهند، در غیر اینصورت و در صورت ارائه همان کالا توسط شرکت های دیگر اعتراضی از سوی شرکت نماینده پذیرفته نخواهد بود.
19- شرکتهای تولیدی بازرگانی ایرانی که بمنظور تولید و نمایش کالای تولید داخل و نیز کالای خارجی در نمایشگاه مشارکت دارند می بایستی کالا یا خدمات مربوط به بخش خارجی را در فضائی کاملا متمایز و در متراژ تفکیک شده )با ابعاد استاندارد( از بخش داخلی و با رعایت حداقل متراژ ) 12 مترمربع( عرضه نمایند. در غیر اینصورت کل فضای غرفه بصورت ارزی محاسبه خواهد شد.
20- تخصیص هر گونه فضا جهت احداث محل تشریفات (VIP) مطابق با نوع مشارکت اعم از ریالی و ارزی عینا محاسبه و دریافت خواهد شد.
21- پس از افتتاح نمایشگاه کمیته ارزی و ریالی نسبت به بازدید از کلیه غرف اقدام و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، مراتب طی صورتجلسه تنظیمی که به امضاء مجری رسیده است اعلام و مجری موظف به پرداخت وجه مربوطه می باشد. بدیهی است نظارت بر عملکرد غرف در طول دوره برگزاری استمرار خواهد داشت.

دفترچه راهنمای ثبت نام در نمایشگاه

فرم های مورد نیاز ثبت نام در نمایشگاه شامل، فرم تایید طرح غرفه خودساز یا همان فرم شماره 102، فرم درخواست انشعاب برق که خطاب به مدیر امور ساختمان و تاسیسات است. تعهد نامه غرفه ساز مبنی بر داشتن لباس یک دست و کارت شناسایی فرم تعهد نامه حسن انجام کار، جمع آوری، عدم وارد نمودن خسارت از هر نوع بر اساس متراژ غرفه، دستورالعمل امور فنی و ساخت و ساز غرفه میشود که تمامی این فرم ها را میتوانید در انتهای دفترچه قوانین و مقررات حضور در نمایشگاه پیدا کنید. برای دانلود دفترچه راهنمای نمایشگاه ایران هلث 1400 کلیک کنید.


منبع خبر : اختصاصی مدیرنس
برچسب ها:
نظرات کاربران

اخبار مشابه

تبلیغ

جدیدترین محصولات

همه محصولات

آخرین اخبار

همه اخبار
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.