منوی اصلی

استارت آپ های پزشکی در نمایشگاه بین المللی مدیکا 2019

استارت آپ های پزشکی در نمایشگاه بین المللی مدیکا 2019

رقابت های اپلیکیشنی مدیکا 2019

رقابت های اپلیکیشنی مدیکا (MEDICA App Competition) در مورد راه حل های پزشکی بر بستر تلفن های همراه است. این رقابت ها به توسعه تکنولوژی های جدید و نوآورانه کمک میکند و بستری را برای یکپارچه سازی آنها با زندگی روزانه پزشکان، بیمارستان ها و بیماران فراهم میکند.

در نمایشگاه بین المللی MEDICA 2019 ، رقابت های اپلیکیشنی مدیکا اپ برای هشتمین بار با بیش از 100 شرکت کننده انجام شد و هیئت داوران بین المللی از میان آنها 15 فینالیست را انتخاب کردند.  در این مرحله از کار، نماینده شرکت ها بر روی استیج قرار میگیرد و راه حل های خود را برای ما توضیح میدهند.

استارت آپ پزشکی

همانطور که گفته شد، 15 استارت آپ تجهیزات پزشکی که توسط هیئت داوران بین المللی انتخاب شده اند، راه حل های مبتنی بر نرم افزار خود را بر روی صحنه ارائه میدهند. این رقابت ها در روز سه شنبه، 19 نوامبر سال 2019 (28 آبان سال 1398) ، ساعت 13 تا 15 با حضور کارشناسان بین المللی صنعت بهداشت و درمان، شرکای بالقوه آنها و مشتریان برگزار میشود.

برندگان مسابقه اپ های مدیکا (MEDICA App COMPETITION)، در سطح جهانی به شهرت دست پیدا می کنند و توسط شبکه اسپانسرهای مدیکا که شامل شرکت های تجهیزات پزشکی، محققان و سرمایه گذاران از 170 کشور است پشتیبانی میشوند. علاوه بر این ، از برندگان با جوایز نقدی تا 3500 یورو تقدیر میشود.

جایزه استارت آپ

 

 

رتبه سوم مسابقه اپلیکیشنی مدیکا 2019

شرکت تجهیزات پزشکی میج مدیکال (midge medical) یک شرکت آلمانی بوده که در حال تولید دستگاهی برای ساده سازی آزمایش خون و خونگیری است، که میتواند توسط کاربران عادی به مانند متخصصان آزمایشگاه و بالعکس مورد استفاده قرار گیرد. دیجیتالی ساختن روش آزمایش خون در این شرکت هدف اصلی پروژه و استارت آپ پزشکی آنها است.شرکت تجهیزات پزشکی میج مدیکال (midge medical)، با بازیگران مستقر در زنجیره تأمین این حوزه همکاری دارد و این قضیه این امکان را به آنها میدهد تا در سمت اپلیکیشن پزشکی خود تجربیات کلیدی زنجیره تامین را در سیستم خود وارد کنند.

استارت آپ میج مدیکال

به این ترتیب ، خدمات مفیدی برای بیماران، پزشکان و مراکز مراقبت های بهداشتی ارائه میکند. هدف شرکت تجهیزات پزشکی میج مدیکال (midge medical) ایجاد فرصت برای مراقبت بهتر در سراسر جهان است. این شرکت در آوریل 2016 توسط meisterwerk ventures GmbH در برلین تأسیس شده و در اوایل سال 2017 بودجه دریافت کرده است.

 

رتبه دوم مسابقه اپلیکیشنی مدیکا 2019

نرم افزار دی پاتولوژی استودیو (DeePathology STUDIO) از اسرائیل، رتبه دوم این رقابت ها را ازآن خود کرده است. با این نرم افزار میتوانید راه حل های هوش مصنوعی (AI) خود را برای ایجاد کمیت های دیجیتال پاتولوژی ایجاد کنید. جعبه ابزار دی پاتولوژی (DeePathology STUDIO tool)، یک ابزار انقلابی است که به آسیب شناسان و محققان اجازه میدهد، راه حل های فوق پیشرفته هوش مصنوعی را برای مسائل مختلف اندازه گیری ایجاد کنند. مانند: شمارش سلول ها و انواع مختلف اشیاء ، تقسیم مناطق تومور و موارد دیگر.

استارت آپ پزشکی اسرائیلی

این نرم افزار ابزارهای یاداشت نویسی قدرتمندی نیز دارد که با الگوریتم ها ترکیب شده و بر کارآیی تاکید دارد. دی پاتولوژی میخواهد در عین حال که شما وقت کمتری برای یادداشت ها میگذارید، نتایج بسیار خوبی بدست آورید.

نرم افزار دی پاتولوژی استودیو، از الگوریتم های قدرتمندی در پشت صحنه نظیر: یادگیری عمیق ، یادگیری فعال ، یادگیری آنلاین و موارد دیگر استفاده میکند و یک ابزار عملی بسیار قوی اما ساده برای شما فراهم مینماید. در حال حاضر نرم افزار دی پاتولوژی استودیو (DeePathology STUDIO)، در سراسر جهان برای ایجاد راه حل های کمی نورو پاتولوژی (NeuroPathology)، بیوپسی های پوستی و موارد دیگر استفاده می شود.

استارت آپ پاتولوژی

سیستم تشخیص هلیکوباکتر پیلوری (Helicobacter Pylori) با این استارت آپ پزشکی!

تشخیص باکتری هلیکوباکتر پیلوری در بیوپسی معده یک کار رایج در پاتولوژی است. این یک کار خسته کننده و وقت گیر برای پاتولوژیست ها میباشد و گاهی اوقات به راحتی نمونه های باکتری از دست میرود. دی پاتولوژی استودیو (DeePathology STUDIO)، مفتخر است که با انستیتوی آسیب شناسی کلن (Institute for Pathology Cologne)، آلمان در توسعه تشخیص هلیکوباکتر پیلوری همکاری میکند.

 

رتبه نخست مسابقه اپلیکیشنی مدیکا 2019

استارت آپ پزشکی

وسیله پزشکی سین فی نی (SynPhNe) از سنگاپور، اولین دستگاه پوشیدنی تحت شبکه و قابل حمل در جهان است که همزمان مغز و عضلات را به عنوان یک سیستم یکپارچه آموزش میدهد.

استارت آپ پزشکی سنگاپور

این وسیله به بهبود استقلال عملکردی افرادی که دچار ناتوانی پس از سکته مغزی، کهولت سن و یا آسیب هایی از این دست کمک میکند و دارای دو کاربرد خانگی و بیمارستانی و کلینیکی میباشد.

استارت آپ پزشکی

 

 

 فینالیست های استارت آپ های پزشکی نمایشگاه مدیکا 2019

در این قسمت از گزارش نمایشگاه بین المللی مدیکا 2019 (MEDICA 2019) که به طور اختصاصی توسط مدیرنس "آخرین مرجع تجهیزات پزشکی" ارائه میشود، به اپلیکیشن های دیگری که در فینال مسابقات MEDICA APP Competition حضور داشتند میپردازیم.

 

شرکت کاردیمو کر (Cardiomo Care, Inc)

اپلیکیشن پزشکی

این شرکت از کشور آمریکا بوده و اپلیکیشن کاردیمو (Cardiomo) را در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 ارائه کرده است. این محصول یک راه حل غیر تهاجمی برای نظارت بر سلامت قلب بوده و با کمک هوش مصنوعی در صورت تشخیص رفتار غیرمعمول قلبی به کاربر هشدار میدهد. کاردیمو (Cardiomo) از یک گجت پوشیدنی که دارای سنسورهای گیرنده علائم حیاتی میباشد نیز بهره میبرد.

 

زندگی محاسباتی یا Computational Life

این شرکت از کشور آمریکا بوده و پلتفرم دیجیتال آواتار (Digital Avatar)، را در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 ارائه کرده است. دیجیتال آواتار یا نسخه دیجیتالی بدن انسان، برای رسیدن به راه حل های پزشکی سریع طراحی شده است. بنابراین میتوان دستگاه های پزشکی را با استفاده از پلتفرم دیجیتال آواتار (Digital Avatar)، طراحی و بهینه سازی کرد.

آواتار پزشکی

با استفاده از پلتفرم دیجیتال آواتار (Digital Avatar)، مواردی که در ادامه آمده است، امکان پذیر میباشد:

 • آزمایش و امکان سنجی عملکرد و کارآیی دستگاه های پزشکی و تنظیم پارامترهای بهینه دستگاه
 • مطالعه انسان ها و حیوانات در حالت های سالم و ناسالم
 • تأثیر جهانی و محلی دستگاه های پزشکی بر سلامت
 • پلتفرم دیجیتال آواتار (Digital Avatar)، زمان و هزینه های مرتبط با تحقیق و توسعه دستگاه های پزشکی یا تجهیزات پزشکی را در مراحل بالینی و پیش بالینی کاهش می دهد.
 • یک پلتفرم آزمون بسیار خلاقانه است که چندین مؤلفه بدن انسان را به شکلی کاملاً یکپارچه ادغام کرده و نمایانگر آن است.
 • راه حلی برای شرکت های تجهیزات و ملزومات پزشکی است که نیاز به دانستن تأثیر دستگاه های پزشکی بر روی بدن دارند. این محصول عدم قطعیت های مرتبط را کاهش میدهد.
 • آزمایش بر روی حیوانات را کاهش داده و اندازه گیری پارامترهای متعدد در چندین مکان را امکان پذیر میکند.

 

شرکت تجهیزات پزشکی کلاریتی تک (ClarityTek)

MEDICAL STARTUP

 

این شرکت از کشور آمریکا بوده و واقعیت مجازی یا VR، برای بیماران آلزایمری را در نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 ارائه کرده است. نام کامل محصول این شرکت درمان شناختی با استفاده از تحریک عمیق مغز با واقعیت مجازی برای آلزایمر (Virtual Reality deep brain stimulation cognitive therapy) میباشد.

 

شرکت تجهیزات پزشکی Diagnosia Internetservices GmbH

شرکت تجهیزات پزشکی

این شرکت اتریشی بوده و نرم افزار اطلاعات دارویی را در نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 ارائه کرده است. نام این اپلیکیشن Diagnosia Drug Companion میباشد و برای پزشکان مناسب است: تجویز دارو، عوارض جانبی ، داروهای مشابه و مواردی از این قبیل را اداره میدهد.

 

شرکت تجهیزات پزشکی GROVES Sound Branding GmbH

استارت آپ پزشکی خواب

این شرکت از کشور آلمان حضور داشته و اپلیکیشن پزشکی سونیک تونیک (SonicTonic e-Health) را در نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 ارائه کرده است. موزیک های داخل این اپلیکیشن پزشکی تأثیر مثبت بر سلامتی دارند و برای استرس ، اضطراب ، اختلال خواب مفید هستند.

 

شرکت راه حل های سلامت دیجیتال کلیا یا Keleya Digital-Health Solutions

این شرکت از کشور آلمان حضور داشته و اپلیکیشن پزشکی کلیا (Keleya) را در نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 ارائه کرده است.  کلیا یک اپلیکیشن در حوزه پزشکی و سلامت برای تمرینات یوگا و تغذیه در دوران بارداری است. در دوران بارداری احساس خوبی داشته و ایمن باشید، این شعار اپلیکیشن پزشکی کلیا است:

استارت آپ بارداری

 • برای زایمان، در هر مکان و زمانی آماده شوید.
 • با فیلم های تمرین یوگا، دستور العمل های سالم و نکات تخصصی توانمند شوید
 • برنام خودتان را شخصی کنید! به صورت هفتگی پروفایل خود را به روز کرده و پیشرفت خود و کودک را ردیابی نمایید.

 

استارت آپ پزشکی هوش مصنوعی مدیکوس (Medicus AI)

این شرکت از کشور اتریش حضور داشته و اپلیکیشن پزشکی مدیکوس ای آی (Medicus AI) را در نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 ارائه کرده است. یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی است، که آزمایشات خون و گزارش های پزشکی را برای ارائه نکات سلامت شخصی توضیح و تفسیر میکند.

400000، دستورالعمل های پزشکی در آن وجود دارد. پلتفرم پزشکی مدیکوس ای آی (Medicus AI)، صرفاً بر اساس متون پزشکی، دانش تأیید شده و باید ها و نبایدهای ملی اجرا میشود.

استارت آپ آزمایشگاهی

1800، منبع منحصر به فرد تأیید شده دارد، خروجی موتور جستجوگر توسط منابع معتبر، پزشکی و علمی پشتیبانی میشود.

حدود 1000، پروسه قوی برای تایید نتایج دارد. موتور جستجوگر این استارت آپ پزشکی برای اطمینان از بالاترین دقت، یک فرایند دقیق اعتبارسنجی پزشکی را طی می کند.

حدود 500000، محتوای منحصر به فرد در این استارت آپ تجهیزات پزشکی وجود دارد. کلیه مطالب، منحصر به فرد بوده و به روشی ساده ، واضح و از نظر پزشکی فرمول بندی شده است.

 

استارت آپ تجهیزات پزشکی مد ویزیت (MedVisit)

این شرکت از کشور اسپانیا حضور داشته و اپلیکیشن پزشکی مد ویزیت (MedVisit)، را در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 (Medica 2019) ارائه کرده است. با این اپلیکیشن پزشکی در هر زمان و مکان، در خانه یا محل های دیگر پزشک درخواست کنید. این اپلیکیشن هزینه اشتراک را 150 یورو معرفی کرده است.

استارت آپ درخواست پزشکی

پرداخت از طریق پلتفرم آنلاین توسط کارت اعتباری انجام میشود و این روند تحت استانداردهای امنیتی بالا انجام میگیرد، تا اطمینان حاصل شود که تمام اطلاعات شخصی شما در امان باشد. همه پزشکان استارت آپ پزشکی مد ویزیت (MedVisit) روند انتخاب گسترده ای را طی می کنند. آنها بطور جداگانه تأیید شده اند تا بهترین مراقبت را برای بیماران انجام دهند. فاکتور بلافاصله برای بازپرداخت توسط شرکت بیمه ارائه می شود.

 

شرکت تجهیزات پزشکی سیلی برین (Silibrain LLC)

استارت آپ پزشکی سیلی برین

این شرکت از کشور آمریکا حضور داشته و اپلیکیشن پزشکی اینکگنیمد (Incognimed)، را در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 (Medica 2019) ارائه کرده است. این اپلیکیشن تجهیزات پزشکی، یک سرویس میزبانی سوابق پزشکی است که به متخصصین امکان می دهد تا ضمن نگه داشتن هویت بیماران، داده ها و اطلاعات مهم پزشکی را به اشتراک بگذارند.

 

شرکت تجهیزات پزشکی اسمارت اپی جنیکس (Smart EpiGenetX)

این شرکت از کشور رومانی حضور داشته و اپلیکیشن پزشکی و کیت نوتریکر لایف (NutriCare.Life)، را در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 (Medica 2019) ارائه کرده است.

آنجلینا جولی، زن مشهوری که از لحاظ ژنتیکی در معرض خطر ابتدا به سرطان سینه است، آنچنان به این قضیه ژنتیکی باور دارد که هر دو سینه را به عنوان روشی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری جدا میکند.

استارت آپ آزمایشگاهی

مراحل انجام این آزمون به شرح زیر است:

 • کیت خود را به صورت آنلاین بخرید.

استارت آپ ژنتیکی

 نرم افزار جی نت اکس(GenetX) چیزهایی را که شما در مورد تجزیه و تحلیل تغییرات ژنتیکی نمیدانید از DNA شما را نشان میدهد. تمام آزمایش های ژنتیکی (مغذی ، تشخیصی ژنتیک ، فارماکوژنتیک) در دستان شما است. این آزمون سریع و ساده است و شرکت کیت جمع آوری DNA را به خانه شما ارسال خواهد کرد.

 • یک نمونه بزاق تهیه کنید.

استارت آپ ژنتیکی

یک نمونه بزاق را در لوله ارسال شده قرار دهید، کیت خود را بصورت آنلاین فعال کنید و از پیک بخواهید که آن را به GenetX ارسال کند. شرکت DNA را به استخراج کرده و آن را توسط متخصصان ژنتیک ، مواد مغذی و فارماکوژنتیک تجزیه و تحلیل میکند.

 

 • نتایج خود را بصورت آنلاین دریافت کنید.

استارت آپ ژنتیکی

یک ایمیل حاوی نتایج و تفسیر آزمایش خود دریافت خواهید کرد که به صورت گزارش و راهنمایی های است که توسط شما، متخصص تغذیه یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی قابل درک است. در صورت تمایل می توانید بدون هیچ هزینه اضافی با یکی از مشاوران در GenetX صحبت کنید.

 • برنامه خود را ایجاد کنید.

استارت آپ ژنتیکی

میتوانید نتایج خود را با متخصص تغذیه یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی به اشتراک بگذارید و در مورد آنها بحث کنید تا بتوانید با مشورت یکدیگر برنامه غذایی شخصی متناسب با ژن های خود و همچنین برنامه های پیشگیری مناسب تهیه کنید.

 

استارت آپ تجهیزات پزشکی تراپی فای (Therapify)

اپلیکیشن استارت آپی فیزویتراپی

این شرکت از کشور لهستان حضور داشته و استارت آپ مهندسی پزشکی تراپی فای (Therapify)، را در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 (Medica 2019) ارائه کرده است. برنامه ای برای پیگیری پیشرفت در روند روانپزشکی و به اشتراک گذاری نتایج با درمانگر میباشد. این استارت آپ پزشکی هزینه اشتراک تک کاربره را 19.95 یورو اعلام کرده است.

 

شرکت تجهیزات پزشکی وی مام (viMUM GmbH)

اپلیکیشن بارداری

این شرکت از کشور آلمان حضور داشته و استارت آپ مهندسی پزشکی وی مام (viMUM)، را در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی مدیکا 2019 (Medica 2019) ارائه کرده است. این اپلیکیشن دوره آنلاین برای آماده سازی تولد را در خود جای داده است.

 

حامیان هشت امین مسابقه اپلیکیشنی مدیکا (MEDICA App COMPETITION 2019):

بایر جی فور ای (Bayer G4A)

G4A

بایر جی فور ای (Bayer G4A)، یک برنامه جهانی است که از شرکت های نوپا (استارت آپ ها) و شرکت هایی که در حال تهیه راه حل های نوآورانه در زمینه بهداشت و مراقبت پزشکی هستند، پشتیبانی میکند. بایر جی فور ای، این کار را با ارائه: مکان هایی برای کار ، مربیان و کارشناسانی برای راهنمایی شرکت ها در زمینه توسعه مشاغل، پشتیبانی مالی و فرصت های شبکه ای انجام میدهد.

بایر جی فور ای (Bayer G4A)، در سال 2013 در برلین تاسیس شده و در ابتدا کمک های مالی به اپلیکیشن های نوآورانه پزشکی و مراقبت های بهداشتی با نام گرندس فور اپس (Grants4Apps) میکرد. بایر جی فرو ای، اکنون یک برنامه جهانی هست که برای کمک و رشد استارت آپ های بهداشتی و درمانی نوآورانه اختصاص یافته  تا آنها در این دنیای دیجیتال پزشکی پا بگیرند.

این شرکت در سه سال گذشته ، نه تنها رویكرد خود را به بسیاری از كشورها انتقال داده، بلكه برنامه هایی همچون شتاب دهنده G4A را نیز توسعه داده است.

اگر علاقه مند هستید به انجمن رو به رشد جی فور ای بپیوندید، در 33 شهر در سراسر جهان میتوانید مشورت انجام دهید. برای G4A، ملاقات ها یکی از مهمترین مؤلفه ها هستند، جایی که مشورت میشود، درباره فرصت ها بحث میگردد، دانش به اشتراک گذاشته میشود و تجربیات جدید شگفت انگیز ایجاد میگردد.

 

شتابدهنده استارت آپ روشه (Roche Startup Creasphere)

شتابدهده روشه

شتابدهنده روشه (Roche)، یک شتاب دهنده دیجیتالی سلامت است که توسط کمپانی Roche و Plug and Play ایجاد شده است و یک پلتفرم نوآوری باز برای ارتباط استارت آپ ها با بازیگران سیستم مراقبت های بهداشتی فراهم کرده است. اخیراً شرکت دارویی سانوفی (Sanofi) نیز در ابتدای سال 2019 به این شتابدهنده پیوسته است.

تمرکز اصلی این برنامه، اجرای پروژه های آزمایشی مشترک درباره مباحثی از جمله نشانگرهای زیستی دیجیتال (digital biomarkers)، مدیریت بیماری، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ (big data analytics)، هوش مصنوعی برای مراقبت های بهداشتی شخصی یا راه حل های آزمایشگاهی آینده را شامل می شود.


منبع محتوا : اختصاصی مدیرنس

نظرات کاربران

  جدیدترین محصولات

  شرکت های تجهیزات پزشکی

  متشکریم، نظر شما ثبت شد