منوی اصلی

استاندارد ملی تجهیزات پزشکی | الزامات ویژه برای ایمنی پایه و عملکرد اساسی فشارسنج های غیر تهاجمی خودکار (INSO 3368-2-30)

قسمت 2-30 از استاندارد تجهیزات الکتریکی پزشکی (INSO 3368-2-30)

الزامات ویژه برای ایمنی پایه و عملکرد اساسی فشارسنج های غیر تهاجمی خودکار نخستین بار در سال 1384 تدوین شد. این استاندارد بر اساس پیشنهادهای رسیده و بررسی توسط مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و تأیید کمیسیون های مربوط برای اولین بار مورد تجدیدنظر قرار گرفت و در سی صدو چهل و چهارمین اجلاس کمیته ملی استاندارد مهندسی پزشکی مورخ24/02/1391 تصویب شد.

اینک این استاندارد به استناد بند یک ماده 3 قانون اصلاح قوانین و مقررات مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، مصوب بهمن ماه، 1371 به عنوان استاندارد ملی ایران منتشر میشود. برای حفظ همگامی و هماهنگی با تحولات و پیشرفت های ملی و جهانی در زمینه صنایع، علوم و خدمات، استانداردهای ملی ایران در مواقع لزوم تجدید نظر خواهد شد و هر پیشنهادی که برای اصلاح و تکمیل این استانداردها ارائه شود، هنگام تجدید نظر در کمیسیون فنی مربوط مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بنابراین، باید همواره از آخرین تجدیدنظر استانداردهای ملی استفاده کرد. این استاندارد جایگزین استاندارد ملی ایران به شماره 30-2-3368 سال 1385 است . منبع و ماخذی که برای تهیه این استاندارد مورد استفاده قرار گرفته به شرح زیر است:

IEC 80601-2-30:2009 - Medical electrical equipment -Part 2-30: Particular requirements for the basic safety and essential performance of automated non-invasive sphygmomanometers.

فایل کامل این استاندارد، مختص مسئولین فنی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی را میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید.


منبع محتوا : سازمان ملی استاندارد

نظرات کاربران
 • علی محمدی

  سلام ممنون بابت قراردادن فایل استانداردهای فشارسنج

  مدیر سایت

  خواهش میکنم موفق باشید

  0
  0
برگشت به بالا

آخرین مطالب

آخرین مطالب را در اینجا ببینید