منوی اصلی

استاندارد ملی تجهیزات پزشکی | الزامات ویژه برای ایمنی پایه و عملکرد ضروری تجهیزات رطوبت ساز تنفسی (INSO 3368-2-74)

قسمت 2-74 از استاندارد تجهیزات الکتریکی پزشکی (INSO 3368-2-74)

الزامات ویژه برای ایمنی پایه و عملکرد ضروری تجهیزات رطوبت ساز تنفسی که پیش نویس آن در کمیسیون های مربوط تهیه و تدوین شده است، در 731 امین اجلاسیه کمیته ملی استاندارد مهندسی پزشکی مورخ 13/12/1396 تصویب شد.

اینک این استاندارد به استناد بند یک ماده 3 قانون اصلاح قوانین و مقررات مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، مصوب بهمن ماه 1371، به عنوان استاندارد ملی ایران منتشر می شود. با تدوین این استاندارد، استاندارد ملی شماره 7847 ابطال می گردد. استانداردهای ملی ایران بر اساس استاندارد ملی ایران شماره 5 (استانداردهای ملی ایران - ساختار و شیوه نگارش) تدوین می شوند. برای حفظ همگامی و هماهنگی با تحولات و پیشرفت های ملی و جهانی در زمینه صنایع، علوم و خدمات، استانداردهای ملی ایران در صورت لزوم تجدیدنظر خواهند شد و هر پیشنهادی که برای اصلاح و تکمیل این استانداردها ارائه شود، هنگام تجدیدنظر در کمیسیون های مربوط مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بنابراین، باید همواره از آخرین تجدیدنظر استانداردهای ملی ایران استفاده کرد. این استاندارد ملی بر مبنای پذیرش استاندارد بین المللی زیر به روش معادل یکسان» تهیه و تدوین شده و شامل ترجمه تخصصی کامل متن آن به زبان فارسی می باشد و معادل یکسان استاندارد بین الملل مذبور است:

ISO 80601-2-74:2017 - Medical electrical equipment Part 2-74: Particular requirements for basic safety and essential performance of respiratory humidifying equipment

فایل کامل این استاندارد، مختص مسئولین فنی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی را میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید.


منبع محتوا : سازمان ملی استاندارد

نظرات کاربران
برگشت به بالا

آخرین مطالب

آخرین مطالب را در اینجا ببینید