adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!

استاندارد وسایل چرخشی دندانپزشکی - وسایل الماسی - قسمت سوم : اندازه ذرات ، شناسه و گد رنگ ISIRI-8043-3

استاندارد وسایل چرخشی دندانپزشکی - وسایل الماسی - قسمت سوم : اندازه ذرات ، شناسه و گد رنگ ISIRI-8043-3
۲۳ مهر ۱۳۹۹
  • ۰
  • ۳۳۱

پیشگفتار

استاندارد " وسایل چرخشی دندانپزشکی -- وسایل الماسی - قسمت سوم : اندازه ذرات ، شناسه و گد رنگ " که پیش نویس آن در کمیسیون های مربوط توسط (مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران / سازمان ...........) تهیه و تدوین شده و در یکصد و چهل و هفتمین جلسه کمیته ملی استاندارد مهندسی پزشکی مورخ 86 / 8 / 21 مورد تصویب قرار گرفته است ، اینک به استناد بند یک ماده 3 قانون اصلاح قوانین و مقررات مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، مصوب بهمن ماه 1371، به عنوان استاندارد ملی ایران منتشر می شود.

برای حفظ همگامی و هماهنگی با تحولات و پیشرفت های ملی و جهانی در زمینه صنایع، علوم و خدمات، استانداردهای ملی ایران در مواقع لزوم تجدید نظر خواهد شد و هر پیشنهادی که برای اصلاح و تکمیل این استانداردها ارائه شود، هنگام تجدید نظر در کمیسیون فنی مربوط مورد توجه قرار خواهد گرفت. بنابراین، باید همواره از آخرین تجدیدنظر استانداردهای ملی استفاده کرد.

منابع و مآخذی که برای تهیه این استاندارد مورد استفاده قرار گرفته به شرح زیر است:

ISO 7711-3: 2004 Dentistry-Diamond rotary instruments-Part3 : Grit sizes, designation and colour code.

مقدمه

این استاندارد ملی ایران یکی از سری استانداردهای وسایل چرخشی دندانپزشکی می باشد. قسمت اول این استاندارد شامل 29 شكل از وسایل الماسی می باشد.

قسمت اول این استاندارد اولین تلاش برای گروه بندی ذرات الماسی مورد استفاده برای وسایل چرخشی دندانپزشکی می باشد و شناسه و کد رنگ برای سطوح اندازه ذرات تعیین می کند. پیشرفت سریع استفاده از ذرات الماسی برای وسایل دندانپزشکی و امکان جداسازی غربال شده و بنابراین یک طبقه بندی واضح تر از ذرات الماسی برای یک تجدید نظر قسمت اول این استاندارد ضروری تشخیص داده شد. این استاندارد فرصتی برای تهیه علائم اختصاری برای واژه های استفاده شده بمنظور همراستایی آنها با استانداردهای مشابه برای وسایل چرخشی دندانپزشکی را پیشنهاد می کند.

همچنین سیستم کدگذاری در این استاندارد که یک عدد 15 رقمی برای شناسایی وسایل چرخشی دندانپزشکی از تمام انواع می باشد ، مطابق با استاندارد ملی ایران ....و ... تعیین می شود.

هدف

هدف از تدوین این استاندارد ملی ایران تعیین ویژگیهای شناسه ، کد رنگ و اندازه ذرات برای وسایل چرخشی الماسی می باشد که بطور عمده در جراحی دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

دامنه کاربرد

این استاندارد ملی ایران برای تمام انواع وسایل چرخشی الماسی دندانپزشکی صرف نظر از نوع و شکل آنها بکار می رود.

ادامه این استاندارد را میتوانید از لینک زیر دانلود کنید.


منبع محتوا : سازمان ملی استاندارد
نظرات کاربران

مقالات مشابه

 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰
آموزش ایزو 13485 تجهیزات پزشکی
آموزش ایزو 13485 تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.