adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!

معرفی دستگاه ارب اسکن

معرفی دستگاه ارب اسکن
۲۱ فروردین ۱۳۹۷
  • ۰
  • ۱۲۳۲۱

عکس حاصل یک نقشه توپوگرافی از سطح قرنیه می باشد شبیه به نقشه های هوایی ماهواره ای رنگی از کوه ها و دره ها بر روی سیاره زمین.

این نقشه برآمدگی و فرورفتگی های سطح قرنیه را  نشان می دهد برای اطمینان از سلامت قرنیه و امکان درمان آن توسط لیزر چشم پزشکی استفاده می شود. افرادی که دارای انواع آستیگماتیسم نامنظم یا اختلالات قرنیه مانند Keratoconus هستند ممکن است قبل از جراحی به عنوان کاندید عمل  انتخاب نشوند. این بیماران ممکن است کاندیدهای بسیار خوبی برای روش جایگزین اصلاح دید در مقایسه با  لیزیک باشند.

بنابراین توپوگرافی در تعیین اینکه آیا کاندید جراحی لیزیک هستید یا خیر، ضروری است.

 

گزارش ارب اسکن

توپوگرافی ارب اسکن یک تکنولوژی جدید است که نه تنها به جراح شما اجازه می دهد بی نظمی های موجود در سطح جلوی قرنیه را تشخیص دهد ، بلکه اجازه می دهد نقشه ای از سطح خلفی قرنيه نیز داشته باشد. ماشین های توپوگرافی متعارف تنها قادر به ارائه اطلاعاتی در مورد سطح جلویی هستند. در حالی که  توپوگرافی ارب اسکن همچنین می تواند سالم بودن یا نبودن سطح پشت قرنیه را تعیین نماید.

توانایی دیدن سطح پشتی به دلایل ایمنی ضروری می باشد. ایمنی اضافه شده به جراح اجازه می دهد مناسب بودن قرنیه برای جراحی را بهتر تشخیص دهد.

پاکیمتری دستگاهی است که ضخامت قرنیه را اندازه گیری می کند که بررسی آن قبل از جراحی برای تشخیص وجود ضخامت کافی به منظور امکان برداشتن لایه نازک (flap) و انجام سایش لیزری (laser ablation)  همچنین در ارزیابی کاندیداتوری برای لنزهای بهبود رنگ چشم نیز حیاتی است. افراد دارای قرنیه نازک ممکن است بافت کافی برای درمان اولیه یا ثانویه را نداشته باشند.

دستگاه های پاکیمتری معمولی اندازه گیری را در یک نقطه از قرنیه انجام می دهند. این نقطه محل اتصال پروب پاکی متر با قرنیه و معمولا در مرکز می باشد. تکنولوژی ارب اسکن به صورت اپتیکی و بدون لمس قرنیه، پاکی متری (اندازه گیری) را انجام می دهد. این اجازه می دهد تا به جای اندازه گیری فقط در یک نقطه، اندازه گیری در تمام قرنیه صورت گیرد. توانایی اندازه گیری در همه نقاط، این اطمینان را می دهد که نقطه نازکی از دست نرفته و به ایمنی بیشتر کمک می کند.


منبع محتوا : اختصاصی مدیرنس
نظرات کاربران

مقالات مشابه

معرفی دستگاه ولو باکس
معرفی دستگاه ولو باکس
۴۱۹۲ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶
معرفی دستگاه آلارم گازهای طبی
معرفی دستگاه آلارم گازهای طبی
۲۷۰۲ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
معرفی دستگاه آتلت گازهای طبی
معرفی دستگاه آتلت گازهای طبی
۷۴۸۹ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
معرفی کنسول بالای تخت بیمار
معرفی کنسول بالای تخت بیمار
۴۵۴۷ ۲۰ فروردین ۱۳۹۷
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰
آموزش ایزو 13485 تجهیزات پزشکی
آموزش ایزو 13485 تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.