adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!

معرفی دستگاه ولو باکس

معرفی دستگاه ولو باکس
۱۳ اسفند ۱۳۹۶
  • ۰
  • ۷۴۶۹

ولو باکس

ولو باکس یا ولو باکس گازهای طبی وسیله ای برای اندازه گیری، مانیتور کردن و کنترل گازهای طبی در بخش های بیمارستان ها و مراکز درمانی میباشد، به این صورت که در ورودی گازهای طبی به هر بخش بیمارستان یک یا چند عدد ولو باکس قرار میگیرد و وضعیت گازها را در بخش مشخص و مانیتور میکند.

این وسیله شامل یک جعبه فلزی میباشد که در داخل آن گیج های فشار/وکیوم، پرشر/وکیوم سوییچ و شیرهای گازی قرار گرفته اند. عملکرد ولو باکس به اینگونه است که لوله های مسی حاوی گازهای طبی/وکیوم قبل از ورود به بخش از داخل این جعبه عبور کرده و سپس به بخش مورد نظر متصل میشوند. در داخل جعبه بر سر راه این لوله ها، گیج های فشار و وکیوم قرار گرفته اند که میزان فشار گاز یا وکیوم را نشان میدهند. علاوه بر این، شیرهایی از نوع گازی هم بر سر راه لوله ها قرار دارند تا در صورت نیاز بتوان مسیر گازها را تنها به بخش مورد نظر مسدود نمود. حال آنکه در صورت نداشتن ولو باکس برای مسدود ساختن مسیر گاز باید مسیر اصلی که به تمامی بخش ها میرود را مسدود کرد که این کار عملکرد تمامی بخش های بیمارستان را مختل میکند.

مدل های مختلفی از ولو باکس ها از جمله دیجیتال و غیر دیجیتال، از برندها و شرکت های مختلف واردکننده و تولیدکننده در ایران وجود دارند که برای پیدا کردن آنها و خرید از برندهای معتبر میتوانید بر روی کلمه ولوباکس گازهای طبی کلیک نمایید.

اغلب به همراه ولو باکس ها، آلارم گازهای طبی نیز ارائه میشود تا در صورت افت فشار در خط به کاربر هشدار دهد. در مدل های غیر دیجیتال از گیج وکیوم/اکسیژن برای نمایش مقدار گاز/وکیوم استفاده میشود، درحالیکه نمایش در مدل های دیجیتال بر روی نمایشگرهای LCD و یا سون سگمت صورت میگیرد.

 

 نویسنده: مهندس علیرضا فرهام


نظرات کاربران

مقالات مشابه

کنترل دیابت با تلفن هوشمند
ماسک تصفیه کننده هوا LG
ماسک تصفیه کننده هوا LG
۱۰۷۵ ۱۶ مهر ۱۳۹۹
معرفی دستگاه آلارم گازهای طبی
معرفی دستگاه آلارم گازهای طبی
۳۷۵۸ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
معرفی دستگاه آتلت گازهای طبی
معرفی دستگاه آتلت گازهای طبی
۱۱۳۷۹ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
معرفی کنسول بالای تخت بیمار
معرفی کنسول بالای تخت بیمار
۶۲۸۸ ۲۰ فروردین ۱۳۹۷
معرفی دستگاه ارب اسکن
معرفی دستگاه ارب اسکن
۱۳۶۱۲ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰۰۰۰
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰۰۰۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.