منوی اصلی

معرفی دستگاه آلارم گازهای طبی

معرفی دستگاه آلارم گازهای طبی

آلارم گازهای طبی

دستگاه آلارم گازهای طبی، دستگاهی است که میزان فشار در خطوط گازهای طبی را مانیتور میکند و در صورت افت فشار گاز در خط و یا بروز اشکال در مسیر، این وضعیت را به صورت سمعی و بصری هشدار میدهد. آلارم گازهای طبی از یک برد الکترونیکی اصلی، پرشر سوییچ یا وکیوم سوییچ تشکیل شده است. پرشر سوییچ یا وکیوم سوییچ در واقع یک کلید است که در مسیر گاز یا وکیوم قرار می گیرد و باتوجه به فشار گاز، این کلید بسته یا باز میشود. فشاری که باعث بسته و یا باز شدن این کلید میشود توسط سازنده در کارخانه تنظیم میگردد.

باز و بسته شدن این کلید این فرمان را به برد اصلی میبرد که فشار گاز یا وکیوم از حد نصاب مورد قبول پایین تر آمده و باید هشدار به صدا دربیاید. شایان ذکر است، در آلارم های دیجیتال که مقدار فشار یا وکیوم به صورت  عددی نمایش داده میشود به جای این سوییچ ها از سنسورهای دقیق فشار یا وکیوم استفاده میشود.

آلارم های گازهای طبی بصورت یکپارچه با ولو باکس گازهای طبی نیز ارائه میشود. به این صورت که در جعبه ولو باکس علاوه بر محتویات ولو باکس قسمتی برای آلارم نیز تعبیه شده است. از مزیت های آلارم های یکپارچه میتوان به هزینه های کمتر نصب و راه اندازی و احتمال نشتی کمتر اشاره کرد.

آلارم های جدید و دیجیتال دارای پورت خروجی هستند و بردهای فرعی نیز به همراه آنها ارائه میشود تا بتوان اطلاعات برد اصلی را در ایستگاه پرستاری و یا مرکز اطلاعات بیمارستان داشت.

 

نویسنده: مهندس علیرضا فرهام


منبع محتوا : اختصاصی مدیرنس

نظرات کاربران

    جدیدترین محصولات

    شرکت های تجهیزات پزشکی

    متشکریم، نظر شما ثبت شد