adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!

کنترل دیابت با تلفن هوشمند

کنترل دیابت با تلفن هوشمند
۲۰ مهر ۱۳۹۹
  • ۰
  • ۱۰۴۳

برنامه تلفن هوشمند و یادگیری عمیق به تشخیص دیابت کمک می کند.

دیابت یکی از مهمترین دلایل بیماری و مرگ در جهان است که بیش از 450 میلیون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند.

در حالی که فناوری کمک زیادی به کشف و مدیریت دیابت کرده است، اما هنوز هم معمولاً شامل خون گیری و ابزارهای بالینی است. علاوه بر این، حدود نیمی از افراد دیابتی حتی از ابتلا به این بیماری آگاهی ندارند.

محققان در موسسه یو سی (UC) در سانفرانسیسکو، از اپلیکیشن تشخیص ضربان قلب سریع (Instant Heart Rate) از شرکت آزومیو (Azumio) برای گرفتن اندازه گیری های فوتوپلتایزوگرافی (PPG یا photoplethysmography)، که یک روش امیدوار کننده برای تشخیص دیابت است با استفاده از دوربین گوشی های هوشمند و برخی از یادگیری های عمیق استفاده کرده اند. وقتی کاربر نوک انگشت خود را روی چراغ قوه و دوربین تلفن قرار می دهد، اپلیکیشن PPG را با گرفتن تغییرات رنگ در نوک انگشت مربوط به هر ضربان قلب اندازه گیری می کند. این داده ها به عنوان ضربان قلب آنی به کاربر گزارش میشوند.

در حالی که اندازه گیری ضربان قلب ممکن است به خودی خود استفاده چشمگیری از یک گوشی هوشمند باشد، محققان UCSF دریافتند که داده های ضربان قلب، همراه با تنوع ضربان قلب و برخی ویژگی های خاص شکل گیری موج PPG، با بسیاری از مکانیسم های فیزیولوژیکی تحت تأثیر دیابت ارتباط دارد، مانند پیری اندوتلیال و آترواسکلروز ریز عروقی و غیره.

بنابراین، آنها یک مطالعه را به عنوان بخشی از مطالعه گسترده بهداشت الکترونیکی موسسه یو سی (UC) در سانفرانسیسکو انجام دادند تا ببینند آیا PPG می تواند یک نشانگر زیستی دقیق برای تشخیص دیابت باشد.

محققان با استفاده از نزدیک به 3 میلیون داده PPG از 53،870 بیمار، یک الگوریتم یادگیری عمیق را ایجاد و تأیید کردند. این الگوریتم به طرز چشمگیری موفق به شناسایی صحیح وجود دیابت در 82% بیماران دیابتی و همچنین عدم وجود دیابت در 97% بیماران فاقد دیابت شد. 

عملکرد الگوریتم هنگامی که با داده های بیمار مانند سن، جنس و BMI و همچنین سایر بیماری های همزمان ترکیب می شود، خیلی بهتر میشود. تجزیه و تحلیل اضافی حتی همبستگی بین الگوریتم و سطح متوسط قند خون در 3 ماه گذشته (A1c) افراد را نشان داده است.

در حالی که تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی استفاده بهتر از این نشانگر زیستی دیجیتالی مورد نیاز است، نتایج می تواند PPG را به عنوان یک روش جدید در مراقبت از دیابت، و تلفن های هوشمند را به عنوان ابزاری مفیدتر برای سلامتی ما ایجاد کند.


منبع محتوا : اختصاصی مدیرنس
برچسب ها:
نظرات کاربران

مقالات مشابه

ماسک تصفیه کننده هوا LG
ماسک تصفیه کننده هوا LG
۱۰۴۷ ۱۶ مهر ۱۳۹۹
معرفی دستگاه ولو باکس
معرفی دستگاه ولو باکس
۷۳۴۹ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶
معرفی دستگاه آلارم گازهای طبی
معرفی دستگاه آلارم گازهای طبی
۳۷۰۶ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
معرفی دستگاه آتلت گازهای طبی
معرفی دستگاه آتلت گازهای طبی
۱۱۱۳۷ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
معرفی کنسول بالای تخت بیمار
معرفی کنسول بالای تخت بیمار
۶۱۸۴ ۲۰ فروردین ۱۳۹۷
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰۰۰۰
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰۰۰۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.