adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!

لزوم ثبت صحیح اطلاعات ترخیص، انبار مجازی و شناسه گذاری

لزوم ثبت صحیح اطلاعات ترخیص، انبار مجازی و شناسه گذاری
۳۱ خرداد ۱۴۰۳
  • ۰
  • ۷۹

اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: به اطلاع تمامی شرکت های وارد کننده تجهیزات پزشکی می رساند، با توجه به لزوم ثبت صحیح اطلاعات ترخیص، انبار مجازی و شناسه گذاری در سامانه های مربوطه، رعایت نکات ذیل ضروری می باشد:

1- در ثبت اطلاعات ترخیص در سامانه TTAC بخصوص کد IRC، تاریخ انقضا، تعداد کالا و قیمت واحد و .. دقت لازم انجام شود. موارد فوق الذکر مبنای داده موجود در انبار مجازی، شناسه گذاری و قیمت گذاری می باشد و در صورت وجود هرگونه مغایرت امکان رفع آن فرایند زمان بر و در برخی موارد غیر ممکن می باشد.

2- در صورت عدم وجود کد کوتاژ در انبار مجازی پس از گذشت ده روز از ترخیص کالای پزشکی، مراتب را از طریق سامانه khedmat.fda.gov.ir در قسمت مشکلات انبار مجازی به اداره فناوری اطلاعات تجهیزات پزشکی ارسال نماید.

3- در صورت نیاز به حذف یا ویرایش اظهارنامه گمرکی و بارگذاری مجدد آن، به جهت جلوگیری از مغایرت اطلاعات، حتما پیش از حذف، مراتب از طریق مکاتبه رسمی به اطلاع این اداره کل رسانده شود، قابل ذکر است پیش از حل مشکل از ثبت فاکتور فروش در انبار مجازی خودداری نمایید.

4- در صورت وجود استعلام اصالت از طریق بیمه برای کالا، امکان اصلاح کل کالاهای موجود در کوتاژ مربوطه وجود ندارد.

5- در صورت ثبت فاکتور فروش در انبار مجازی، امکان اصلاح کلیه کالاهای موجود در کوتاژ مربوطه وجود ندارد.

6- در صورت مغایرت داده های باقی مانده انبار، اعم از تعداد کالا در IRC و سری ساخت درانبار مجازی، می بایست که کالاهای مرجوع شده از سوی دریافت کننده مرجوعی تایید شود تا امکان اصلاح فراهم شود.


منبع خبر : آیمد

اخبار مشابه

اخبار تجهیزات پزشکی

نمایشگاه های شرکت

متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.