منوی اصلی

ردیابی بافت سرطانی در عمل جراحی

ردیابی بافت سرطانی در عمل جراحی

شرکت لایت پوینت (Lightpoint Medical)، یک شرکت مستقر در نزدیکی لندن، انگلیس، است که برای پروب رباتیک گاما به نام سنسی (SENSEI) موفق به اخذ گواهینامه و تاییدیه فروش در اروپا (CE MARK) شده است. این دستگاه در نوع خود اولین دستگاه است که به پزشکان امکان می دهد آن را از طریق یک حفره یا پورت لاپاراسکوپی استاندارد وارد کرده و به دنبال غدد لنفاوی و متاستاز سیستم لنفاوی باشند، به این صورت که دتکتورهای این پروب، محل تجمع ماده حاجب رادیواکتیو که به بدن بیمار تزریق شده است را نشان میدهد. هدایت پروب در داخل بدن با استفاده از ابزار دستی یا رباتیک با یک پنس در انتهای پروب حاصل می شود و هنگام استفاده دارای شش درجه آزادی میباشد.

دکتر دیوید توچ، مدیرعامل این شرکت افزود: "گرفتن نشان CE برای این ردیاب سرطان، یک مرحله مهم در تلاش ما برای تغییر نوع جراحی سرطان است و بر تعهد ما در تأمین نیاز جراحان به ابزارهای کوچک تشخیصی سرطان تأکید می کند، زیرا فناوری های مبتنی بر رباتیک برای تسلط بر عمل جراحی رشد می کنند." 
سنسی (SENSEI)، نویدبخشی تشخیص دقیق بافت سرطانی در زمان واقعی (Real Time) برای جراحی سرطان با کمک ربات است. در حال حاضر، جراحان راهی برای تشخیص دقیق بافت سرطانی از بافت سالم حین عمل جراحی ندارند. در نتیجه، سالانه میلیون ها بیمار از رشد مجدد بافت سرطانی رنج میبرند چرا که تمام بافت سرطانی خارج نشده و یا بافت های سالم به اشتباه برداشته میشوند.

ویدیوی این ربات کاربردی را میتوانید در اینجا مشاهده کنید.

 


منبع محتوا : prnewswire

نظرات کاربران

جدیدترین محصولات

شرکت های تجهیزات پزشکی

متشکریم، نظر شما ثبت شد