منوی اصلی

بررسی چربی کبد با تصویر برداری جدید

بررسی چربی کبد با تصویر برداری جدید

 این روش جدید که توسط محققان در دانشگاه توکیو ارائه شده است، به پزشکان اجازه می دهد تا بدون نیاز به بیوپسی محتوای چربی کبد را بررسی کنند. توزیع چربی در کبد می تواند اطلاعات زیادی را در مورد تشخیص بیماری های مرتبط با کبد چرب مثل سرطان در اختیار قرار بدهد.

این روش که  Near – Infrared Hyperspectral نام دارد، قبلا برای تصویر برداری از رگ های خونی خرگوش ها به منظور بررسی تصلب شرائین استفاده شده است. 

تیم تحقیقاتی این روش را بر روی موش هایی که رژیم غذایی با چربی زیاد و چربی کم داشته اند برای  تصویر کردن توزیع چربی کبدشان، تست کرده است. آنها حتی توانسته اند نقشه هایی که گرادیان توزیع چربی کبد را نشان می دهد، تولید کنند. همچنین نتایج این تحقیقات با نتایج روش دیگری برای کمی سازی چربی کبد همگرایی داشته است.

تجهیزات تصویر برداری پزشکی را میتوانید از بخش محصولات در وب سایت تجهیزات پزشکی بزرگ مدیرنس مشاهده کرده و باهم مقایسه کنید و همچنین میتوانید به طور مستقیم با فروشنده تماس حاصل فرمایید.

در حال حاضر فقط با استفاده از بیوپسی (که برای بیماران بسیار دردناک است.) بررسی چربی کبد امکان پذیر است و برای همین این روش تصویربرداری مورد استقبال قرار گرفته است.

نویسنده: مهندس المیرا خزائی


نظرات کاربران

    جدیدترین محصولات

    شرکت های تجهیزات پزشکی

    متشکریم، نظر شما ثبت شد