منوی اصلی

راهنمای خرید بیلی روبین سنج

ملاحظات خرید بیلی روبین متر

نام های دیگر دستگاه: آنالایزرهای بیلی روبین، زردی سنج، بیلی روبین مترهای غیر مستقیم.

بیلی روبین متر باید حداقل قادر به اندازه گیری سطح بیلی روبین کامل باشد. این عدد برای غربالگری نوزادان و سایر بیماران جهت تشخیص ناهنجاری ها کافی است.

هنگام انتخاب یک بیلی روبین متر، بیمارستان ها باید در نظر داشته باشند که چه کسی از دستگاه استفاده و نگهداری می کند، چه آنالایزرهایی در حال حاضر در بیمارستان استفاده می شوند و چه ویژگی هایی مورد نیاز است. برای مثال، اتصال بیلی روبین متر به سایر دستگاه های آزمایشگاهی (به عنوان مثال، آنالایزرهای هماتولوژی) و یا سیستم اطلاعات آزمایشگاه/بیمارستان می تواند دقت انتقال داده ها و ذخیره سازی را بهبود بخشد و همچنین هنگام ضبط اطلاعات در زمان اپراتور صرفه جویی کند.

Bilirubinometer

 

بنابراین، یک رابط کاربری توصیه می شود. اگر پرسنل غیر آزمایشگاهی از بیلی روبین متر استفاده کنند، ویژگی هایی که باعث کاهش فعالیت کاربر می شود، مطلوب هستند. به عنوان مثال، کالیبراسیون خودکار و همچنین صفحه نمایش خوانا برای گزارش نتایج توصیه می گردد. برای داشتن امکان کپی برداری سخت افزاری ، وجود پرینتر یا رابطی برای اتصال به پرینتر توصیه می شود.

ملاحظات دیگر

اگر بیلی روبین متری از یک تولید کننده خاص در مرکز حال استفاده باشد، بیمارستان ممکن است برای استاندارد سازی تجهیزات و یکسان سازی منابع و عملکرد، خرید مجدد از آن تولید کننده را درنظر بگیرد.

بیلی روبین مترها طبق اصلاحات بهبود آزمایشگاهی بالینی سال 1988 (CLIA) به عنوان دستگاه هایی نسبتا پیچیده طبقه بندی می شوند که تمام مراکز کلینیکی را ملزم می کند تا گواهینامه های صاده از فدرال مبنی بر تایید رعایت الزامات خاص که با توجه به پیچیدگی تست های انجام شده در مرکز متفاوت هستند را اخذ نمایند. بر اساس CLIA، اپراتورهایی که با دستگاه های نسبتا پیچیده کار می کنند باید الزامات گذراندن دوره های آموزشی و تجربه کاری را داشته باشند و مراکز باید مطمئن شوند تست های کنترل کیفیت و تضمین کیفیت مناسب بر روی این دستگاه ها انجا شده و نتایج به دست آمده مستند شده اند.

از آنجا که بیلی روبین مترها می توانند در بخش های بالینی خارج از آزمایشگاه استفاده شوند، هر بخش یا واحد بیمارستان که از آنها استفاده می کند باید دارای یک گواهی CLIA جداگانه باشد و استانداردهای عملکردی را که به موجب مقررات ضروری می باشند، رعایت کند. با این حال، در صورتی که آزمایشگاه های مرکزی و ماهواری تحت مدیریت مشترک باشند ، تمام واحدهای تست فرعی که در همان بیمارستان قرار دارند می توانند در یک گواهینامه واحد با آزمایشگاه کلینیکی مرکزی بیمارستان، گنجانده شوند.

ملاحظات زیست محیطی

به عنوان یک نتیجه از افزایش نگرانی­های زیست محیطی و حفاظت از منابع، بسیاری از تولیدکنندگان خود را با روش­های تولید سبز (green shipping) تطبیق داده اند، بطوریکه ویژگی­هایی به محصولات اضافه کرده اند که بهره وری انرژی آنها بهبود یافته و قابلیت بازیافت محصولات بیشتر شده است. علاوه براین مراکز درمانی و سازندگان تجهیزات، فرآیند تطبیق خود را با طرح­های سبز (Green initiatives) آغاز کرده اند که طراحی­­های ساخت و شیوه های کار در سازمان را به کاهش هدرفت و استفاده از مواد بازیافتی تشویق می­کند.

Bilirubinometer

بیلی روبین مترها باید از یک برق ثابت برای کار استفاده کنند، بنابراین بازدهی انرژی باید یکی از ملاحظات اصلی در انتخاب سیستمی باشد که به لحاظ زیست محیطی ارجح تر است. برخی از تأمین کنندگان از صفحه نمایشی دیود نور افشان (LED) در سیستم هایشان استفاده میکنند که به نسبت صفحه نمایش های کریستال مایع (LCD) انرژی کمتری مصرف می کند . هزینه های پایان چرخه عمر نیز باید در نظر گرفته شوند.

مراکز باید سازندگانی را در نظر داشته باشند که برنامه­های کاملی برای بازپس­گیری و تعویض قطعات سیستم با مدل­های جدید پیشنهاد می­دهند. اگر تامین­کننده ای چنین برنامه­ای برای وسیله خود نداشت، بیمارستان باید هزینه­های دفع وسیله را در زمان جایگزینی مطابق با قوانین حفاظت محیطی محلی از فروشنده دریافت کند.

کدهای UMDNS مرتبط با بیلی روبین متر:

15109- بیلی روبین متر

16166- بیلی روبین متر، پوستی

ترجمه: مهندس مریم رحیمی


منبع محتوا : ECRI Institute

برگشت به بالا

آخرین مطالب

آخرین مطالب را در اینجا ببینید