adsخیلی راحت کارشناس بازرگانی شو!

راهنمای خرید تله مدیسین (سیستم های ویدئو کنفرانس)

راهنمای خرید تله مدیسین (سیستم های ویدئو کنفرانس)
۰۶ آبان ۱۳۹۷
  • ۰
  • ۲۷۳۶

ملاحظات خرید تله مدیسین

توصیه هایی برای حداقل الزامات عملکرد سیستم های ویدئو کنفرانس تله مدیسین به شرح زیر است:

توصیه هایی برای داشتن حداقل الزامات جهت دستیابی به انتقال صحیح و منسجم اطلاعات داده می شود. به عنوان مثال، دوربین باید یک دستگاه CCD (color charge-coupled) با رزولوشن افقی حداقل 1280*720 با نرخ فریم متوسط ​​60 فریم بر ثانیه باشد که غالبا در ماتریس صفحه نمایش 1080p کامل، بسته به دستگاه مورد استفاده، بالاتر خواهد بود.
سایر دستگاه های ورودی ممکن است بسته به فعالیت ها یا خدمات خاصی که با استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس انجام می شوند، مورد نیاز باشند. بنابراین سیستم باید با تجهیزات موجود سازگار باشد.

خرید تله مدیسین


مدیریت هزینه خرید تله مدیسین

از آنجا که خرید یک سیستم پزشکی تله مدیسین می تواند هزینه سرمایه زیادی باشد، مرکز درمانی باید کمیته خریدی برای ارزیابی تکنولوژی، برآورد  نیازهای آینده، اختصاص بودجه، بازدید از مراکز بالینی، انتخاب و مذاکره با تامین کنندگان و نظارت بر نصب و پیاده سازی سیستم پزشکی تله مدیسین تشکیل دهد. مشخصات فنی فهرست شده در درخواست ارسال پروپوزال تامین کنندگان باید براساس کاربردهای برنامه ریزی شده  برای سیستم پزشکی تله مدیسین باشد. نیازهای مخابراتی و شبکه ای باید قبل از خرید تعیین شوند. خریداران باید اطمینان حاصل کنند که تکنولوژی ارتباطات راه دور برای انتقال اطلاعات با کیفیت تشخیصی در محل اولیه و راه دور موجود است. ویژگی های فنی زیر باید قبل از تصمیم گیری خرید ارزیابی شوند:
• سیگنال های تصویری قابل قبول توسط کدک (NTSC در ایالات متحده و ژاپن استفاده می شود. PAL و SECAM در صورت نیاز به خدمات مخابراتی بین المللی مورد نیاز است.)
• پهنای باند مطلوب کدک و پهنای باند (های) مورد نیاز برای کاربرد کلینیکی
• "سازگاری با قدیم" با کدک های قدیمی تر، اگر سیستم جدید با سیستم های قدیمی تر که در حال استفاده هستند، یکپارچه شوند
• مطابقت با استانداردهای ITU-T H.320 و H.324، از جمله تضمین کتبی که تامین کننده سیستم را پشتیبانی و ارتقاء می دهد تا مطابق با هرگونه اصلاح دراین استانداردها باشد
• رابط های LAN و WAN (از جمله ATM)
• کاربر پسند بودن دستگاه کنترل و دستگاه های کنترل از راه دور و همچنین ویژگی هایی که می توانند کنترل شوند (مثلا حرکت دوربین، صدا، لوازم جانبی)
•پهنای باند صوتی، قابلیت حذف / سرکوب اکو، سازگاری Imux  کیفیت صدا با آخرین نسخه استاندارد BONDING و پشتیبانی از رابط های شبکه مورد استفاده
• رزولوشن صفحه نمایش، قابلیت تصویر در تصویر، اندازه صفحه نمایش، و ویژگی های تعاملی یادداشت در تصاویر

• در دسترس بودن کابل کشی، دستگاه های سرویس دیتا / سرویس کانال و دستگاه های NT-1 از تامین کننده
• سازگاری تجهیزات موجود با تجهیزات تله مدیسین که باید خریداری شوند
• در دسترس بودن تجهیزات جانبی پزشکی از تامین کننده


خرید تله مدیسین

کمیته خرید باید همچنین  در دسترس بودن شرکت های ارتباطات مخابراتی و سرویس های دیجیتالی را برای تعیین جایگزینی که از نظر تکنولوژیکی مؤثرتر و مقرون به صرفه تر باشد را ارزیابی کند. هزینه های ماهانه و سالانه، هزینه صدور گواهینامه برای هر سایت، فرایندهای پرداخت و تجربه کار با ویدئو کنفرانس و کاربردهای تله مدیسین باید قبل از تصمیم گیری در مورد شرکت مخابراتی بررسی شوند. کمیته خرید همچنین باید اطلاعات هزینه ای لازم برای هر گونه نصب و راه اندازی و نیازهای شبکه ای مانند پل های چند نقطه ای و تبدیل کدک را دریافت کنند. تامین کنندگان تجهیزات ویدئو کنفرانس ممکن است قراردادهای تجاری با یک شرکت مخابراتی خاص داشته باشند؛ با این حال، قبل از تصمیم گیری نهایی، باید شرکت های دیگر نیز مورد توجه قرار گیرند.
هزینه خرید سیستم می تواند بسته به تنظیمات و امکانات خرید شده هزاران دلار متفاوت باشد. قبل از خرید سیستم از یک تامین کننده تله مدیسین، خریداران باید امکان استفاده از تجهیزات موجود و یا شرکت تولید کننده دیگر با سیستم telemedicine را بررسی کنند.
هزینه ابتدایی خرید به درستی انعکاس دهنده هزینه کلی مالکیت و مدیریت یک سیستم پزشکی تله مدیسین نیست. هزینه های عملیاتی شامل هزینه هایی برای تعمیر و نگهداری سخت افزار / نرم افزار، مخابرات و شبکه و ارتقاء می باشند. با این حال، با کاهش هزینه های انتقال بیمار و مسافرت پزشک، صرفه جویی در وقت و بهبود کیفیت مراقبت، ممکن است این هزینه ها جبران شوند.

خرید تله مدیسین

به منظور به حداکثر رساندن چانه زنی، به بیمارستان ها توصیه میشود تا قبل از خرید دستگاه، مذاکره برای عقد قرارداد سرویس، هزینه های نرم افزار و سخت افزار را نیز داشته باشند. خریداران باید در مورد بندی از قرارداد که فسخ نشدنی است مذاکره نمایند، مبنی بر اینکه تامین کننده (فروشنده) با  ارتقا وسیله موافقت نماید. خریداران همچنین باید مطمئن شوند که هزینه های آموزش نیز در هزینه خرید سیستم گنجانده شده است. بعضی از شرکت ها هزینه های زیادی به صورت جداگانه برای برنامه های آموزشی در محل یا خارج از محل سیستم دریافت می کنند.
پشتیبانی مالی سازمان های تحقیقاتی و گروه های دیگر در حمایت از بسیاری از پروژه های تله مدیسین در حال انجام است. کمیته خرید باید امکان دریافت کمک های مالی از چنین سازمان هایی را برای تامین مالی کامل یا بخشی از پیاده سازی تله مدیسین را بررسی کنند. علاوه بر این، کمیته باید مزایای افزایش استفاده از سیستم در حال خریداری را بررسی کند، هزینه های کلی به ازای هر استفاده می تواند با افزایش استفاده کاهش یابدهمچنین اجاره دادن امکانات ویدئو کنفرانس برای استفاده توسط گروه های دیگر در زمانی که بیمارستان از آنها استفاده نمی کند میسر است.

نصب و راه اندازی تله مدیسین

کمیته خرید باید نیازهای نصب یک سیستم تله مدیسین و تنظیمات دسکتاپ، گروهی یا cow را در نظر بگیرد. تنظیمات گروهی نیاز به یک اتاق اختصاصی برای ویدئو کنفرانس دارد. مدل های COW باید کابینت های ساخته شده از فولاد ضد زنگ داشته باشند و با چرخ های قفل دار به راحتی قابل حمل باشند.

خرید تله مدیسین


در پاسخ به نیاز ادغام سیستم های تله مدیسین با دستگاه های موجود (به عنوان مثال تجهیزات تصویربرداری، PACS)، شرکتهایی با عنوان "یکپارچه کننده سیستم ها" به وجود آمده اند که ارائه دهنده کدک ها، رابط های نرم افزاری تخصصی، لوازم جانبی پزشکی و دیگر راه حل های ارتباطی برای ادغام تجهیزات موجود با تجهیزات جدید تله مدیسین در مرکز باشند.  خریدارها باید یک مقایسه دقیق آیتم به آیتم از دستورالعملهای سازگاری DICOM را برای هر دو دستگاهی که قصد اتصال آنها را دارند، انجام دهند. این نیاز به داستن نیازهای خاص مرکز از آن دستگاه ها و نیز اطلاعات مربوط به ویژگی های DICOM دستگاه ها دارد. دستگاه ها باید به صورت جفت ارزیابی شوند و هر جفت باید به صورت جداگانه بررسی شود. متاسفانه، بررسی اظهارت سازگاری DICOM می تواند فرایندی پیچیده و وقت گیر باشد. به دلیل پیچیدگی استاندارد و اصطلاحات آن، غالبا فهم استانداردها و اظهارات سازگاری برای خوانندگان بی تجربه دشوار است. به همین دلیل، بسیاری از مراکز برای تکمیل فرآیند ارزیابی با یک شرکت ثالث قرارداد می بندند.
برخی از شرکت های مخابراتی ممکن است با ارائه کنندگان ویدئو کنفرانس برای قرارداد تله مدیسین مشارکت کنند؛ بنابراین، کمیته باید دنبال راه حل های کلیدی باشد که پیکیجی از قراردادهای سرویس مخابراتی و تجهیزات مورد استفاده ایجاد کند.

کدهای UMDNS مرتبط با تله مدیسین :

سیستم های اطلاعاتی، تله مدیسین، ویدیو کنفرانس [18138]


نظرات کاربران

مقالات مشابه

راهنمای خرید شتاب دهنده خطی
راهنمای خرید شتاب دهنده خطی
۳۴۸۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.