adsخیلی راحت کارشناس بازرگانی شو!

راهنمای خرید پرینتر پزشکی حرارتی

راهنمای خرید پرینتر پزشکی حرارتی
۲۴ آبان ۱۳۹۷
  • ۰
  • ۱۹۵۴

ملاحظات خرید پرینترهای حرارتی پزشکی

نام های دیگر وسیله: ایمیجرهای خشك، پرینترهای خشک

مواردی که در این قسمت بیان می شوند، ویژگی های پایه ای مورد نیاز دستگاه هستند. این ویژگی ها را برای داشتن حداقل عملکرد پرینترهای حرارتی پیشنهاد میشود.

مشخصات توصیه شده به چهار گروه؛ پرینترهای رنگی با فرمت کوچک اولتراسوند و چندرسانه ای(Multimedia)، پرینترهای رنگی با فرمت بزرگ اولتراسوند و چندرسانه ای، پرینترهای سیاه سفید اولتراسوند و چندرسانه ای و پرینترهای رادیوگرافی طبقه بندی میشوند. دو نوع اساسی از پرینتر های حرارتی بصورت رنگی و سیاه و سفید در دسترس هستند. درون هرگروه رنگی، پرینترها باتوجه به اندازه فرمت بصورت کوچک و بزرگ تقسیم بندی میشوند. پرینترهای رادیوگرافی از عمق بیت (Bit Depths) بالاتری در محدوده 10 تا 12، برای افزایش کیفیت تصویر برخوردارند.

dry imager

قبل از خرید یک چاپگر حرارتی، خریدار باید از حافظه چاپگر و توان عملیاتی آن که چه تعداد از دستگاه های تصویر برداری میتوانند به آن متصل شوند، اطمینان حاصل کند. بخش های  تصویربرداری با حجم کار بالا باید توان عملیاتی وسیله را بصورت فیلم برساعت ارزیابی نمایند، تا اطمینان حاصل شود که وسیله میتواند تمام حجم کاری آنها را پوشش دهد. بخش هایی که حجم کاری فوق العاده بالایی دارند باید از پرینترهای لیزری استفاده کنند، چراکه پرینترهای لیزری از توان عملیاتی بالاتری نسبت به پرینترهای ویدئویی برخوردارند.

توان عملیاتی با قابلیت 100 فیلم در ساعت و 99 عدد برای منابع مختلف برای تمام چاپگرها توصیه می شود. همچنین، پرینترهایی با توان عملیاتی بالاتر به احتمال فراوان برای ذخیره سازی به دیسک سخت اضافی نیاز دارند. کاربران باید ملاحظه داشته باشند که سرعت مشخص شده برای توان عملیاتی وسیله مشخص ممکن است تحت تاثیر سرعت شبکه، حالت های پردازش و یا رابط ها قرار بگیرد.

پرینترهای رنگی و سیاه سفید با فرمت کوچک اولتراسوند و چندرسانه ای به طور متوسط به ​​2 گیگابایت فضای ذخیره سازی بر روی دیسک سخت نیاز دارند. پرینترهای فرمت بزرگ اولتراسوند، فرمت بزرگ چند رسانه ای و پرینترهای رادیوگرافی بطور میانگین به 128 یا 256 مگابایت برای پیاده سازی توان عملیاتی خود نیاز دارند.

علاوه براین خریداران بایدرزولوشن فضایی و کنتراست وسیله را نیز در نظر بگیرند. رزولوشن فضایی یعنی تعداد پیکسل، باید حداقل 300 نقطه در هر اینچ یا 12.2 پیکسل در هر میلی متر باشد. رزولوشن کنتراست یعنی تعداد سطوح خاکستری یا رنگی، به طور کلی باید 8 بیت را از 256 سطح خاکستری یا 16 میلیون رنگ نمایش دهد. کالیبراسیون خودکار برای همه پرینترها در گروه های مختلف برای اطمینان از بالا بودن کیفیت تصویر و به منظور کاهش خطای انسانی توصیه میشود.

dry imager

ملاحظات دیگر خرید پرینتر

برای اطمینان از سازگاری میان چاپگر، دستگاه های اسکن و شبکه کامپیوتری بیمارستان، خریداران باید گزینه های ارتباطی چاپگر را نیز در نظر بگیرند. کالج رادیولوژی آمریکا (ACR) و انجمن ملی سازندگان وسایل الکتریکی (NEMA)، نسخه سوم از استاندارد ACR/NEMA در تصویربرداری دیجیتال و ارتباطات پزشکی با عنوان دایکام (DICOM) را تدوین کرده اند، که تبادل اطلاعات در میان دستگاه های تصویر برداری صرف نظر از نام تجاری یا فرمت تصویر را تضمین میکند، و شامل استاندارد نمایش عملکرد سیاه و سفید میشود (دایکام بخش 14).

استاندارد ACR/NEMA به طوری تدوین شده است که چندین دستگاه دارای این استاندارد، میتوانند به یک سیستم تبدیل شوند و بدون رابط سفارشی با هم ارتباط برقرار کنند. سازندگان زیادی پرینترهای مطابق با استاندارد ACR/NEMA را ارائه میدهند. با این حال، ادغام واقعی ممکن است به برخی از سفارشی سازی ها نیازمند باشد.

چاپگرهای حرارتی دارای مزایای متعددی نسبت به سیستم پردازش مرطوب هستند. در این نوع دستگاه ها نگرانی های مربوط به آلودگی و نیاز به پردازش مواد شیمیایی حذف شده اند. برخی از هزینه های تعمیر و نگهداری، مانند: هزینه های تهویه تاریک خانه، ذخیره مواد شیمیایی،  لوله کشی اضافی، برق، و زهکشی حذف می شوند. با توجه به طبیعت جمع و جور بودن، این پرینترها را میتوان به صورت استراتژیک تقریبا در هر نقطه در یک مرکز قرار داد.

پرینترهای ویدئویی متصل به منیع ویدئویی تلویزیون، معمولا ارزان تر از دیگر پرینتر های تصویربرداری متصل با دستگاه های پزشکی هستند. با این حال، پرینترهای ویدئویی تصویر با رزولوشن پایین تولید میکنند و معمولا برای مستند سازی و آرشیو در برنامه های کاربردی مانند آندوسکوپی و سونوگرافی استفاده میشوند، در حالی که پرینترهای تصویربرداری با وضوح یا رزولوشن بالاتر، تصاویر با کیفیت تشخیصی از CT، MRI، روش های پزشکی هسته ای، رادیوگرافی دیجیتال، فلوروسکوپی دیجیتال و همچنین آندوسکوپی و سونوگرافی را تولید میکنند.

ملاحظات زیست محیطی

environmental-consideration

به عنوان یک نتیجه از افزایش نگرانی های زیست محیطی و حفاظت از منابع، بسیاری از تولیدکنندگان خود را با روش های تولید سبز (green shipping) تطبیق داده اند، بطوریکه ویژگی هایی به محصولات اضافه کرده اند که بهره وری انرژی آنها بهبود یافته و قابلیت بازیافت محصولات بیشتر شده است. علاوه براین مراکز درمانی و سازندگان تجهیزات، فرآیند تطبیق خود را با طرح های سبز (Green initiatives) آغاز کرده اند که طراحی  های ساخت و شیوه های کار در سازمان را به کاهش هدرفت و استفاده از مواد بازیافتی تشویق می کند.

چاپگرهای حرارتی از پردازش مواد شیمیایی استفاده نمیکنند و در نتیجه اثرات زیست محیطی کمتری نسبت به چاپگرهای پردازش مرطوب دارند. برخی از مدل ها دارای ویژگی های سازگار با محیط زیست مانند حالت آماده به کار، که انرژی کمتری مصرف میکند، و نوارهای (Cassette) قابل بازیافت، می باشند.

کنترل هزینه های خرید

موارد زیر قبل از تصمیم گیری خرید باید در نظر گرفته شود:

  • هزینه و در دسترس بودن فیلم یا کاغذ در حال حاضر و در آینده
  • هزینه و در دسترس بودن نوار (Donor Ribbon) در حال حاضر و در آینده
  • هزینه عملیاتی در ارتباط با چاپگر
  • هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات و یا عقد قرارداد سرویس
  • آیا تجهیزات نیاز به تکنسین با تجربه برای تعمیر و نگهداری دارد یا خیر
  • تنوع ابعاد فیلم مورد نیاز: ممکن است مراکز بتوانند هزینه های خرید و تعمیر و نگهداری را با خرید پرینتر اختصاصی برای یک اندازه فیلم به حداقل برسانند.

کدهای UMDNS مرتبط با پرینترهای حرارتی:

18859- ایمیجرهای پردازش خشك

17508- چاپگرها، ویدئویی

تدوین و ترجمه: مهندس علیرضا فرهام فرد

منبع محتوا : ECRI Institute
نظرات کاربران

مقالات مشابه

راهنمای خرید شتاب دهنده خطی
راهنمای خرید شتاب دهنده خطی
۳۴۸۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.