adsخیلی راحت کارشناس بازرگانی شو!

راهنمای خرید پردازنده فیلم اشعه ایکس

راهنمای خرید پردازنده فیلم اشعه ایکس
۰۷ آبان ۱۳۹۷
  • ۰
  • ۱۱۲۳

ملاحظات خرید دستکاه پردازنده فیلم اشعه ایکس

توصیه هایی برای حداقل الزامات عملکردی پردازنده های فیلم x-ray  به شرح زیر است.

موارد توصيه شده به چهار دسته  کفی(حجم بالا)، کفی (حجم کم تا متوسط)، رومیزی (دندانپزشکی) و رومیزی (عمومی) طبقه بندی می شوند. طبقه کفی بر اساس حجم به زیرمجموعه هایی تقسیم شده است، که با حجم کاری مرکز تعیین می شوند. دسته رومیزی دندانپزشکی مربوط به پردازنده های پرتابل است که به طور خاص در رادیوگرافی دندان استفاده می شوند. دسته رومیزی با کاربرد عمومی پردازنده هایی را شامل می شود که برای رادیوگرافی عمومی در مراکز درمانی استفاده می شوند.

X-ray Film Processors

مهمترین مسئله در هنگام خرید یک پردازنده فیلم اشعه x-ray اتوماتیک، تعداد فیلم هایی است که در هر ساعت پردازش می کند. توصیه می شود دستگاه های  با ظرفیت پایین تا متوسط ​​قادر به پردازش 150 تا 200 فیلم در ساعت باشند و دستگاه های با حجم بالا باید بتوانند بیش از 200 فیلم را در ساعت پردازش کنند.

ظرفیت پردازش کلی به اندازه فیلم و زمان پردازش بستگی دارد، که هر دو باید به وضوح در مشخصات سازنده عنوان شوند. زمان پردازش برای رادیوگرافی عمومی باید بین 60 تا 120 ثانیه باشد، در حالی که پردازش رادیوگرافی دندان ممکن است تا 240 ثانیه طول بکشد. مطابقت زمان پردازش فیلم پردازنده و حجم کاری مرکز درمانی، مصرف مواد شیمیایی و کیفیت خروجی را بهینه میکند، زیرا پردازنده های فیلم با بازده ثابت و منظم کار می کنند.

رنج اندازه فیلم های قابل پردازش توسط پردازنده یکی دیگر از نکات مهم است. رنج مناسب اغلب به نیازهای مرکز بستگی دارد؛ با این حال، دستگاه های با امکان پردازش فیلم های بزرگتر، کاربردی تر هستند. سایزهای 10 × 10 سانتی متر (4 × 4 اینچ) تا 43 سانتی متر (17 اینچ) ×هر طولی برای پردازنده های کفی، 10× 10 سانتیمتر (4 اینچ) تا 35 سانتیمتر (14 اینچ) ×هر طولی برای پردازنده های رومیزی، و 3× 2 تا 30× 24سانتی متر (1.2×.08 اینچ تا 11.8×9.4 اینچ) برای پردازنده های دندان توصیه می شود.

X-ray Film Processors

پرکردن اتوماتیک مواد شیمیایی در مدل های کفی ضروری و در مدل های رمیزی و دندان یک ویژگی مطلوب است. به منظور بهینه سازی نتایج، توصیه می شود که یک پردازنده تا جای ممکن دارای کنترل های اتوماتیک باشد. به عنوان مثال، کنترل دما و کنترل پر کردن مواد شیمیایی اتوماتیک به از بین بردن خطای انسانی کمک می کند و فیلمهای واضح تری را نتیجه می دهد.

ملاحظات دیگر دستکاه پردازنده فیلم اشعه ایکس

فقط باید از فیلم و مواد شیمیایی مخصوص پردازنده های فیلم اتوماتیک استفاده شود. فیلمهای پردازش سریع مورد استفاده در پردازنده های اتوماتیک بسیار ثابت ودقیق بوده و لایه ای از امولسیون دارند که به جلوگیری از گیر کردن، لغزش یا پیچیده شدن فیلم در مکانیسم های حمل فیلم پردازنده کمک می کند. مواد شیمیایی مخصوص برای کنترل باد کردن یا جمع شدن امولسیون فیلم و پردازش فیلم در دمای خاص در حین حرکت در سیستم انتقال سریع ، طراحی شده اند.

دستکاه پردازنده فیلم اشعه ایکس

قبل از خرید، مراکز باید هزینه های مواد شیمیایی را برای یک پردازنده خاص و بازه زمانی تعویض آنها را در نظر بگیرند. هزینه های دفع و احیای نقره نیز باید مورد توجه قرار گیرد. بعضی از پردازنده ها نیاز به سیستم احیای نقره ندارند ، زیرا آلودگی فاضلاب آنها کمتر از یک در میلیون است.

کدهای UMDNS مرتبط با پردازنده فیلم اشعه ایکس :

پردازنده های فیلم  اشعه ایکس، اتوماتیک، دندانپزشکی [15939]

پردازشگر فیلم اشعه ایکس، اتوماتیک، کفی [17963]

پردازنده های فیلم اشعه ایکس، خودکار، ورق فیلم [15949]

پردازشگر فیلم اشعه ایکس، خودکار، رو میزی [15950]


نظرات کاربران

مقالات مشابه

راهنمای خرید شتاب دهنده خطی
راهنمای خرید شتاب دهنده خطی
۳۴۸۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.