adsخیلی راحت کارشناس بازرگانی شو!

راهنمای خرید نگاتوسکوپ اشعه ایکس

راهنمای خرید نگاتوسکوپ اشعه ایکس
۰۷ آبان ۱۳۹۷
  • ۰
  • ۱۵۹۲

ملاحظات خرید نگاتوسکوپ اشعه ایکس

توصیه هایی برای حداقل الزامات عملکردی نگاتوسکوپ های اشعه ایکس به شرح زیر است.

ویژگی های توصیه شده به دو گروه تصاویرعمومی و ماموگرافی طبقه بندی شده اند. روشنایی نگاتوسکوپ باید به اندازه کافی بالا باشد تا به طور مناسب تمام قسمت های فیلم را روشن نماید. در دسته بندی ماموگرافی، نگاتوسکوپ ها باید با لامپهای گرم باشند که به طور قابل توجهی روشن تر از لامپهای استفاده شده در نگاتوسکوپهای گرافی های معمولی است (معرفی نگاتوسکوپ معمولی) زیرا رادیولوژیست ها باید بتوانند توده های کوچک و بدخیم احتمالی را در تصاویر ماموگرافی ببینند. توصیه می شود که نگاتوسکوپ های ماموگرافی و عمومی روشنایی به ترتیب در حد 7،500 و 3000 نیت تولید کنند.

نگاتوسکوپ اشعه ایکس


انتخاب سیستم همچنین به نیازهای مرکز و تعداد گرافی های آینده بستگی دارد. مراکزی که تصمیم به خرید نگاتوسکوپ موتوردار دارند ابتدا باید بر اساس نیازشان ، یک بررسی ظرفیت پذیرش انجام دهند. اگر فرد مشاهده کننده فقط دو یا سه فیلم را برای هر بیمار بررسی کند، یک نگاتوسکوپ موتوری لزوما بهبودی در کارایی و بهره وری نخواهد داشت.
با این حال، اگر انتظار میرود تعداد قابل توجهی از فیلمها مورد بررسی قرار گیرند، یک نگاتوسکوپ موتور دار موجه می باشد. قابلیت اطمینان نگاتوسکوپ ها نیز یک عامل مهم است، زیرا رادیولوژیست ها نمی توانند هیچ گونه تاخیر در روند گزارش دهی را بپذیرند.
نگاتوسکوپ های ماموگرافی باید ظرفیت فیلم بالاتری نسبت به نگاتوسکوپ های عمومی داشته باشند. نگاتوسکوپ های ماموگرافی باید به طور متوسط ​​600 فیلم را در خود جای دهند، در حالی که نگاتوسکوپ های عمومی باید تنها 200 فیلم را در خود جای دهند. نگاتوسکوپ های ماموگرافی باید امکان نمایش همزمان 16 تا 24 تصویر را داشته باشند؛ در حالی که نگاتوسکوپ های عمومی باید قادر به نشان دادن 8 تا 12 تصویر به طور همزمان باشند.

نگاتوسکوپ اشعه ایکس


ملاحظات دیگر نگاتوسکوپ اشعه ایکس

بعضی از نگاتوسکوپ ها امکانات مختلفی دارند، از جمله کدهای امنیتی تا ویژگی خاموش شدن اتوماتیک. مراکز باید ضرورت (یا ضرورت بالقوه) چنین امکاناتی را در رابطه با نیازهایشان  در نظر بگیرند.
در حال حاضر سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) قوانین نگاتوسکوپهای ماموگرافی موتوردار و غیر موتوری را سختگیرانه تر از نگاتوسکوپ های غیر ماموگرافی تنظیم می کند.
نگاتوسکوپ های ماموگرافی باید دارای چراغ های گرم به طور قابل ملاحظه ای روشن تر (برای روشن کردن قسمت های خاصی از یک فیلم) و ابزارهای پوششی(برای بلاک کردن نور اضافی و به حداقل رساندن اشتباهات بصری) برای استفاده توسط مشاهده کننده باشند. مراکزی که قصد بررسی هر دو فیلم رادیوگرافی عمومی و ماموگرافی را دارند ممکن است بخواهند فقط نگاتوسکوپ های ماموگرافی را خریداری کنند که امکانات تصویر روشن تر و ویژگی پوششی را داشته باشند تا هزینه های سرمایه ای اضافی را کاهش دهند.

نگاتوسکوپ اشعه ایکس


به طور افزایشی، گسترش تصویربرداری دیجیتال منجر به بررسی بدون فیلم تصاویر کلینیکی بر روی صفحه نمایش کامپیوتر می گردد. مراکز باید قبل از خرید دستگاه نگاتوسکوپ جدید، طرز بررسی تصاویر توسط رادیولوژیست هایشان را در آینده را نظر بگیرند.

ملاحظات زیست محیطی نگاتوسکوپ اشعه ایکس

ملاحظات زیست محیطی نگاتوسکوپ اشعه ایکس

به عنوان یک نتیجه از افزایش نگرانی­های زیست محیطی و حفاظت از منابع، بسیاری از تولیدکنندگان خود را با روش­های تولید سبز (green shipping) تطبیق داده اند، بطوریکه ویژگی­هایی به محصولات اضافه کرده اند که بهره وری انرژی آنها بهبود یافته و قابلیت بازیافت محصولات بیشتر شده است. علاوه براین مراکز درمانی و سازندگان تجهیزات، فرآیند تطبیق خود را با طرح­های سبز (Green initiatives) آغاز کرده اند که طراحی­­های ساخت و شیوه های کار در سازمان را به کاهش هدرفت و استفاده از مواد بازیافتی تشویق می­کند.

نگاتوسکوپ اشعه ایکس


نگاتوسکوپ ها معمولا از لامپهای فلورسنت (CFL) استفاده می کنند که از انرژی کمتری مصرف می کنند و عمر آنها بیشتر از لامپهای معمولی است. علاوه بر این،CFL ها بسیار کوچکتر بوده و کمتر نیاز به تعویض دارند که این موضوع حضور آنها را در زباله دانی ها کاهش می دهد.

کدهای UMDNS مرتبط با نگاتوسکوپ اشعه ایکس :

نگاتوسکوپ ها، اشعه ایکس، موتوردار[16518]


نظرات کاربران

مقالات مشابه

راهنمای خرید شتاب دهنده خطی
راهنمای خرید شتاب دهنده خطی
۳۴۸۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.