منوی اصلی

هزینه واکسن کرونا شرکت مدرنا

طبق گزارش فایننشال تایمز ، هزینه واکسن مدرنا ممکن است بین 50 تا 60 دلار باشد. این قیمت که انتظار می رود از دولت ها دریافت شود ، هنوز قطعی نیست. اما این یکی از بالاترین قیمت ها در مقایسه با واکسن های تولید شده توسط آزمایشگاه های رقیب مانند Pfizer و BioNTech است. مدرنا قصد دارد اولویت خود را ایالات متحده و همچنین کشورهای "ثروتمند" قرار دهد.

فایننشال تایمز گزارش داد ، شرکت بیوتکنولوژی مدرنا آمریكا می تواند 50 تا 60 دلار برای هر واكسن ویروس كرونا در آینده از دولت  ها دریافت كند. این حداقل 11 دلار بیشتر از قیمت پیشنهادی آزمایشگاه های دیگر مانند Pfizer Inc و BioNTech و بیش از سایر واکسن های در دست تولید است.

قیمت واکسیناسیون مدرنا شامل دو دوز است که هر یک 25 تا 30 دلار هزینه دارد. و طبق گفته این شرکت ، انتظار می رود ابتدا در ایالات متحده و سایر كشورهای با درآمد بالا به اختیار شرکت ،استفاده شود. به گفته یکی از منابع به نقل از فایننشال تایمز ، قیمت تعیین شده توسط مدرنا "باعث نگرانی و مشکلات قابل توجهی در مذاکرات می شود ، با توجه به این واقعیت که سایر شرکت ها قول قیمت بسیار پایین تر را داده اند." به عنوان مثال AstraZeneca توافق نامه ای را با هلند ، آلمان ، فرانسه و ایتالیا برای واکسنی امضا کرده است که هزینه هر دوز آن بین 3 تا 4 دلار است.

به گفته فردی آشنا با مسائل و به نقل از فایننشال تایمز ، انتخاب قیمت بالا برای مدرنا می تواند نتیجه سفارشات بزرگ در زمان کوتاه باشد.

مدرنا در رقابت برای تولید واکسن ویروس کرونا بسیار فعال بوده است. این هفته ، شرکت وارد مرحله نهایی آزمایش واکسن خود شد. این اولین واکسن از 160 واکسن در حال توسعه است که به آزمایشات بالینی فاز 3 رسیده است. داده های رضایت بخشی از آزمایشات روی میمون ها بدست آمده است. و اکنون یک بررسی بسیار بزرگتر در حال انجام است که شامل 30،000 نفر است. 

هدف تولید 300 میلیون دوز واکسن تا پایان سال 2020 ، اوایل ژانویه 2021 است.
 


نظرات کاربران
برگشت به بالا

آخرین مطالب

آخرین مطالب را در اینجا ببینید