منوی اصلی

ماسک شفاف و پیشرفته ضد کرونا با فن آوری بالا

از زمان شیوع بیماری همه گیر کرونا یا کوید (Covid-19) ، مبتکران در حال بررسی موثرترین روش های پوشاندن صورت برای جلوگیری از انتقال این بیماری هستند. اکنون استارت آپ فرانسوی سیویلیتی (CIVILITY)، ماسک ضد کرونا با عملکرد بالا را ارائه داده و امیدوار است که طراحی پیشگامانه آن موفقیت چشمگیری داشته باشد.

ویروس کرونا، ویروسی مدام در گردش است و تعداد افراد آلوده هنوز در حال افزایش است. برای جلوگیری گسترس بیماری و تعطیلی های فلج کننده، بسیاری از کشورها شروع به ماسک زدن در مکان های عمومی می کنند. ماسک های جراحی ، ماسک های پارچه ای معمولی و حتی ماسک های فیلتر دار پیشرفته (رسپراتورها) اکنون در خیابان های ما به طور فزاینده ای دیده میشوند. اما پوشیدن چنین ماسک هایی اغلب به خصوص برای مدت زمان طولانی ناراحت کننده است و از تعامل طبیعی با دیگران جلوگیری می کند.

کدام ماسک ها در برابر ویروس کرونا از ما محافظت می کند؟

یک شرکت تازه تأسیس فرانسوی ماسکی شفاف را طراحی کرده است که امکان محافظت از فرد در برابر ویروس را فراهم کرده و راحتی و ارتباط با مردم را حفظ میدارد. ماسک سیویلیتی (CIVILITY) توسط تیمی متشکل از 14 طراح و 15 مهندس با هماهنگی یک مهندس فرانسوی به نام پیر بلوندون (Pierre Blondon) ساخته شده است. این ماسک ضد کرونا، از پلاستیک شفاف و یک فیلتر ترموپلاستیک ساخته شده است که بر روی چهره فرد قرار می گیرد.

ماسک شفاف ضد کرونا

مکسنس گورو، مدیر توسعه در CIVILITY ، توضیح میدهد که بنیانگذار شرکت (پیر بلوندون) چگونه ایده ماسک شفاف را ارائه داده است.

"پیر مهندس محصول است که در زمینه طراحی، توزیع، واردات و تجارت با تجربه است. مانند همه ما، او بسیار نگران ویروس کرونا بود، اما در مورد دختر سه ساله و مادربزرگش این نگرانی بسیار او را آزار میداد، بنابراین مدام فکر میکرد که چگونه می تواند از آنها محافظت کند.

او سعی کرد ماسک هایی را در فرانسه تهیه کند و آنها را از چین وارد کند اما به دلیل کمبودها نتوانست، بنابراین تصمیم گرفت خودش چیزی محافظ و بسیار موثر بسازد.

"ایده پیر ساختن ماسکی بود که شفاف باشد تا بتواند لبخند کودک و سایر اعضای خانواده اش را ببیند. او می خواست چیزی ایجاد کند تا فرد بتواند ارتباط خود را با افراد دیگر حفظ کند، بنابراین آنها می توانند حتی در این شرایط دشوار نیز تعامل عادی برقرار کنند. "

ماسک مورد تایید با استاندارد FFP2

از زمان تصور این ایده در ماه فوریه، شرکت سیویلیتی همکاری نزدیکی با دولت فرانسه برای اطمینان از مطابقت با استانداردهای لازم ماسک داشته است. تیمی که روی آن کار میکرد به دنبال آن بود تا این ماسک برای کسانی که ناشنوا یا از کار افتاده اند مناسب باشد، چرا که آنها در هنگام برقراری ارتباط با دیگران اگر صورت افراد با ماسک پوشیده باشد با چالش هایی روبرو هستند. علاوه بر این، این محصول به چند منظوره بودن، سازگار با محیط زیست بودن، سبک بودن و پوشیدن راحت نیاز داشت.

آقای گورو توضیح داد، این ماسک دارای گواهینامه یا استاندارد FFP2 (مربوط به فیلترینگ ماسک های تنفسی) میباشد که دارای دو فیلتر قابل تعویض است که هر کدام طول عمر 12 ساعتی دارند.

"ماسکی که با فیلترهای یک ماهه فروخته می شود، از PEPG ساخته شده، که یک پلاستیک بسیار کارآمد است و دور آن که با صورت در تماس است از جنس الاستومر ترموپلاستیک میباشد که به خوبی به صورت چفت میشود. این ماده مناسب مناسب پوست است و حساسیت ایجاد نمی کند. ماسک ضد کرونای این شرکت میتواند در محیط صنعتی پوشیده شود و از گرد و غبار نیز محافظت میکند. ما در حال حاضر روی نسخه ای کار می کنیم که از فرد در برابر بخارات نیز محافظت کند. "

این ماسک ها در اندازه های بزرگسالان و کودکان موجود است و قابل تنظیم هستند و پس از استفاده با محلول الکل 70% تمیز میشوند.

وی افزود: "در ماسك شفاف یكی از چالش های ما این بود كه اطمینان حاصل كنیم هنگام استفاده از آن داخل آن بخار نمیگیرد. یک راه حل از طریق فیلتراسیون عالی یافتیم که اجازه می دهد هوای کافی در اطراف ماسک گردش کند و روی شیشه بخار ایجاد نشود. "

ماسک شفاف ضد کرونا جدید

ماسک ضد کرونای شفاف به زودی در دسترس خواهد بود

پیش بینی می شود پیش سفارش ماسک سیویلیتی (CIVILITY)، پس از تایید سطح محافظتی توسط دولت فرانسه، تا پایان ماه آگوست شروع شود.

"این محصول در فرانسه در حال تولید است و ما قصد داریم حجم بیشتری از تولید را از ابتدای ماه سپتامبر آغاز کنیم."

این شرکت گفت که آنها قبلاً سفارشاتی از سراسر دنیا داشته اند و امیدوارند که تا پایان سال 100000 قطعه تولید کنند. آنها همچنین با مکان هایی مانند مراکز خرید در حال بحث و بررسی هستند که چگونه می توانند خرید ماسک ها را برای عموم آسان کنند.

"برای ما مهم است که این ماسک در اسرع وقت در دسترس افراد نیازمند در سراسر جهان و همچنین فرانسه باشد و هر کسی که به دنبال چیزی راحت است و می خواهد مردم احساسات یکدیگر را ببینند از این ماسک استفاده نمایند."

در فروشگاه اینترنتی IndieGogo ، قیمت ماسک ها 35 یورو است و دارای فیلترهای یک ماهه میباشد. هزینه فیلترهای جایگزین یک ماهه نیز 10 یورو است.


دسته بندی: کرونا
نظرات کاربران
برگشت به بالا

آخرین مطالب

آخرین مطالب را در اینجا ببینید