منوی اصلی

تولید سواب با پرینتر سه بعدی

تولید سواب با پرینتر سه بعدی

مجموعه شرکت های ای ام (AM)، برای آزمایش کرونا (کوید یا COVID-19) سواب یا سواپ (swabs) با استفاده از پرینتر سه بعدی تولید میکنند.
همانطور که ممکن است شنیده باشید، برای جمع آوری نمونه های آزمایش کرونا (کوید یا COVID-19)، سواب های نازوفارنکس (nasopharyngeal یا NP) لازم است. به طور دقیق تر، سواب های نازوفارنکس، میله های انعطاف پذیر با انتهای مویی هستند که قبل از قرار گرفتن در ویال حاوی محیط کشت، در بینی فرد فرو رفته و نمونه برداری میکنند.
در حال حاضر باتوجه به شرایط کرونایی، این وسیله یکی دیگر از تجهیزات پزشکی است که در بسیاری از نقاط جهان موجودی کمی دارد. بنابراین، شرکت های تولید کننده پرینتر سه بعدی در حال توسعه طرح سواب سه بعدی هستند که می تواند به سرعت تولید و به مکان هایی که موجود نیست ارسال شود.

البته، تأییدیه و مجوز برای هر وسیله پزشکی ضروری است تا از ایمنی و اثر بخش بودن آن اطمینان حاصل گردد. در همین زمینه شرکت چاپ سه بعدی کربن (Carbon) که در کالیفرنیا مستقر است، به سرعت پاسخ می دهد تا با طراحی، اعتبار سنجی و تولید نمونه های سواب این نیاز جامعه جهانی را برآورده کند. به منظور اطمینان از اینکه این دستگاه توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی قابل استفاده است، طراحان کربن با همکاری چندین نهاد بهداشتی در زمینه طراحی و تولید همکاری می کنند. این شرکت توضیح می دهد که در حال حاضر چندین طرح در حال ارزیابی بالینی هستند و به محض انجام این ارزیابی ها، فایل های چاپ سه بعدی را منتشر میکنند.

کربن از فناوری خود استفاده می کند که ایجاد ساختارهای مشبک را امکان پذیر می سازد تا یک سواب آزمایشی کارآمدتر ایجاد کند. نرم افزار آن لتیس انجین (Lattice Engine) نام دارد و باعث کاهش استفاده از مواد، در نتیجه کاهش زمان چاپ و بهبود راحتی بیماران و عملکرد پرستاران مراکز بهداشتی درمانی را فراهم می کند. بعلاوه، این شرکت رسماً اظهار داشته که با توجه به بحران موجود، طرح های تولید شده با موتور مشبک کربن به طور خاص فقط به فناوری چاپ سه بعدی Carbon DLS محدود نخواهند شد و برای چاپ در هر پلتفرم و در هر ماده ای طراحی شوند.می توانید اطلاعات بیشتر را در اینجا پیدا کنید.

هنوز در ایالات متحده، شرکت تولیدکننده پرینتر سه بعدی فرم لبز (Formlabs) در حال تولید سواب با کمک موسسه USF Health و Northwell Health هستند تا بتوانند حداكثر بهره وری را داشته و تا آنجا كه ممكن است سواب را به سیستم های بهداشتی نیازمند منتقل کنند. آنها توضیح می دهند که کل سواب ها با استفاده از مواد زیست سازگار و انعطاف پذیر، به صورت یک قطعه چاپ می شوند. این نمونه ها آزمایشات مختلفی را در USF Health گذرانده اند و تأییدیه IRB اضطراری و همچنین مجوز از مرجع بیماری های عفونی و ویروس شناسی را نیز دریافت کرده اند.
اگر می خواهید سواب های آزمایشی از آنها سفارش دهید، سازنده چاپگرهای سه بعدی SLA فرم تماس را بصورت آنلاین قرار داده است. آنها در ایالات متحده و در مرکزی که مورد تأیید FDA و دارای گواهینامه مدیریت کیفیت در تولید تجهیرات پزشکی (ISO 13485) هست این سواب ها را تولید خواهند کرد. اطلاعات بیشتر در https://formlabs.com/covid-19-response/covid-test-swabs/.


نظرات کاربران

    جدیدترین محصولات

    شرکت های تجهیزات پزشکی

    متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.