adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!

تقابل کرونا و بیماری ایدز

تقابل کرونا و بیماری ایدز
۰۲ مهر ۱۳۹۹
  • ۰
  • ۷۰۱

آیا بیماری کشنده دیگری در راه است؟ در ادامه آمده است که چرا ویروس ایدز یا اچ آی وی (human immunodeficiency viruses یا HIV) می تواند در طی شیوع بیماری های همه گیر بسیار خطرناک باشد!

جولیانو جی دئ لئون (Giuliano J. de Leon) ، از می سی سی پی، ایالات متحده آمریکا (Mississippi, USA) گزارش میدهد.

بیماری همه گیر کرونا (COVID-19  یا کوید 19) همچنان در بسیاری از کشورها تأثیر عمده ای دارد زیرا متخصصان پزشکی هنوز در حال پیدا کردن درمان یا واکسن کارآمدی هستند که بتواند آن را به طور کامل پایان دهد. در حالی که جهان درحال مبارزه با بیماری ویروسی کرونا تمرکز دارد، ممکن است یک آفت جهانی دیگر نیز ایجاد شود، مانند ایدز.
بر اساس آخرین گزارش دیلی بیست، منطقه بزرگتری در می سی سی پی می تواند به دلیل وضعیت وخیم به مارپیچ مرگ فرستاده شود. چراکه نظارت بر بیماری اچ آی وی جای خود را به بیماری همه گیر ویروس کرونا داده است. لورین آن لوئیس، که 24 سال پیش به اچ آی وی مبتلا شده بود، به دلیل شیوع بیماری کرونا، چک آپ سه ماهه خون خود را در بهار امسال از دست داده است.

این گزارش توضیح میدهد که خون گیری منظم تنها راه اطمینان از اثر بخش بودن داروهای بیماران HIV میباشد. با این حال، دکتر به او گفته که با افزایش موارد کرونا (COVID-19  یا کوید 19) در اوایل سال جاری، به ملاقات پزشک نرود و همان داروهای قبلی را مصرف نماید، نمونه گیر خون برای بیماران HIV فعلا متوقف شده است.
حتی در بهترین شرایط، زندگی با سیستم ایمنی به خطر افتاده، ترسناک است چه برسد به حالا که شرایط غیر عادیست. لوئیس، یک مادر 56 ساله و داری سه فرزند است، که میگوید: اکنون زمان مناسب برای داشتن این نوع مسائل نیست.
لوئیس از طریق روزنامه دیلی بیست گفت: "من از زندگی خودم می ترسم."
وی در ادامه توضیح داد: "من نمی دانم شمارش های سلول های خونی من در چه حال است، بنابراین نمی دانم آیا به اندازه کافی سالم هستم که به جایی بروم. حتی بچه هایم را نمی توانم ببینم. فقط در خانه ام می نشینم."

کرونا (COVID-19  یا کوید 19) ممکن است به یک آفت جهانی دیگر منجر شود؟

بر اساس گزارش دیلی بیست، همه گیری کرونا (COVID-19  یا کوید 19) نه تنها سرعت پیشگیری از ابتلا به اچ آی وی را کاهش نداده، بلکه این بیماری و ایدز را در مناطق جنوبی که کاملاً آسیب پذیر هستند، افزایش داده است. تمرکز بر روی فقط یک بیماری، به دلیل سنگین شدن کار سیستم بهداشتی و درمانی، می تواند به معنای خطرناک تر کردن دیگری باشد زیرا هر دو بیماری به طور نامتناسبی به جوامع از هر رنگی آسیب می رسانند.

مدیر اجرایی ائتلاف ایدز جنوب، دریک ویلسون (Derick Wilson)، از طریق روزنامه دیلی گفت: "اچ آی وی هنوز یک بحران است و این بحران اساسی، در جنوب است. اما حالا این مسئله به سمت دیگری کشیده شده چرا که ما در حال پاسخگویی به بحران کرونا هستیم.
ویلسون همچنین توضیح داد که بسیاری از همین جوامع، به ویژه جوامع سیاه پوست، که بیشتر از همه به ایدز و اچ آی وی، مبتلا هستند، بطور نامتناسبی تحت تأثیر بیماری همه گیر کرونا (COVID-19  یا کوید 19) قرار دارند و این مسئله را خطرناک تر میکند.
وی افزود: "اگر بخواهید به یک نقشه حرارتی از افرادی که مبتلا به COVID هستند و از آن می میرند و همچنین میزان HIV نگاه کنید، متوجه میشوید که تقریباً به یک شکل هستند"
دانشگاه جان هاپکینز گزارش داده که بیماران جدید روزانه تقریباً  سه برابر شده و باعث افزایش میزان عفونت ویروس کرونا در سراسر جنوب شرقی شده است
اورلیا جونز تیلور، مدیرعامل کلینیک پزشکی گفته: " موج دوم به ما آسیب خواهد رساند و این موج جدید بزرگتر است، در حال حاضر، ما یک سونامی داریم."


نظرات کاربران

مقالات مشابه

ربات نمونه گیر سواپ بینی
قیمت واکسن کرونا شرکت مدرنا
قیمت واکسن کرونا شرکت مدرنا
۸۵۸ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.