adsآموزش حرفه ای تجهیزات پزشکی!

آموزش نمونه برداری کرونا با پرینتر سه بعدی

آموزش نمونه برداری کرونا با پرینتر سه بعدی
۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰
  • ۸۶۳

سیمولاتور یا شبیه ساز آزمایش های نازوفارنژیال (مسیر بینی-حلقی) به وسیله پرینتر سه بعدی توسط مراکز بهداشتی و درمانی در فرانسه حین آموزش نمونه گیری پی سی آر (PCR) یا نمونه گیری سواب برای کرونا یا کوید19 استفاده میشود. طراحی این شبیه سازها توسط شرکت Bone 3D در دسترس عموم قرار گرفته است.
همه چیز با یک ایده بدیع از الکس سانانز (Axel Sananes) دوازده ساله شروع شد، که می خواست به آموزش پرستاران در آزمایش سواب برای کرونا یا کوید19 کمک کند. او فهمید که چگونه می توان با ایجاد یک شبیه ساز سواب ناحیه بینی حلقی، توسط پرینت سه بعدی، که پرستاران می توانند به راحتی از آن استفاده کنند، این آزمایشات را انجام داد. طرحی که فقط یک ایده بود، به لطف حمایت مالی ، یک سازمان غیر انتفاعی فرانسوی (Protege Ton Soignant) که کمک های مادی به پرستاران بیماران کرونا یا کوید19 میکند  اکنون یک واقعیت است. دو استارت آپ Dianosic و Bone 3D ، شبیه ساز سه بعدی این آزمایش ها را توسعه داده اند.

سیمولاتور آزمایش کرونا

آزمایش و تقسیم بندی بیماران آلوده به تعداد زیادی از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی احتیاج دارد و قبل از انجام آزمایش های سواب واقعی (آزمایش سوآپ)، پرستاران باید تحت آموزش قرار گیرند. شبیه ساز پرینتر سه بعدی آزمون به روند نمونه برداری از حلق کمک میکند، که یکی از موثرترین روش های تجزیه و تحلیل است که امروزه برای شناسایی ویروس در مراحل اولیه بیماری، حتی در بیماران بدون علامت شناخته شده است. در ایالات متحده ، مرکز کنترل و پیش گیری بیماری ها (CDC) دستورالعمل هایی در مورد نحوه جمع آوری، مدیریت و آزمایش نمونه ها برای کرونا یا کوید19 منتشر کرده اند.
شبیه سازهای سه بعدی آزمون پی سی آر (PCR) یا آزمایش سواپ به پرستاران کمک می کند تا آزمایش های واقعی را به طور موثرتری انجام دهند. این سیمولاتورها با فناوری پلی جت (Polyjet) چاپ شده اند و کاملا مشابه ناحیه بینی-حلقی انسان با همان بافت ها و رنگ های یکسان هستند تقلید می کنند. این مدل ها آموزش را برای پرستاران تا حد ممکن به واقعیت نزدیک می کنند.

سیمولاتور آزمایش PCR

شبیه ساز تست کرونا، قابل چاپ در هرجای دیگر

طراحی این شبیه سازها توسط Bone 3D در دسترس عموم قرار گرفته است. این بدان معناست که هر کسی که به پرینترهای سه بعدی Stratasys J750 یا هر چاپگر سه بعدی اف دی ام (FDM) دسترسی داشته باشد، می تواند شبیه ساز سه بعدی تست را برای استفاده در خانه یا مراکز بهداشتی درمانی چاپ کند. دستورالعمل ها و روند چاپ را می توانید از اینجا دانلود کنید.

ویدیوی این شبیه ساز را میتوانید در اینجا مشاهده کنید.


 


نظرات کاربران

مقالات مشابه

قیمت واکسن کرونا شرکت مدرنا
قیمت واکسن کرونا شرکت مدرنا
۹۲۰ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
 دوره های آموزشی کاربردی بازرگانی تجهیزات پزشکی

جدیدترین محصولات

همه محصولات تجهیزات پزشکی

شرکت های تجهیزات پزشکی

همه شرکت های تجهیزات پزشکی

آخرین ویدیو ها

همه ویدیو های تجهیزات پزشکی
شرکت مدیرنس ۰۲۸-۳۳۸۳۰
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی
آموزش بازرگانی تجهیزات پزشکی ۰۲۸-۳۳۸۳۰ داخلی ۲۰۴
متشکریم، نظر شما ثبت گردید.پس از تایید مدیر سایت در وبسایت نمایش داده می شود.